Jaka jest cena lotu Niemcy-Polska? kiedy bukowac bilet?

Witam,

Orientuje sie ktoś może jaka mniej więcęj jest cena biletu lotniczego z Niemiec do Polski?

konkretnie Leipzig - Wrocław… kiedy bukuje sie billet? By cena była najkorzystnjejsza? Paredni przed wylotem czy 2-3 tygodnie?

Dzięki za pomoc :wink:

http://www.skyscanner.pl/

Znajduje tylko połączenia z przesiadką, mające trwać po 5 godzin, i to w kosmicznych cenach.

Chyba lepiej pojechać pociągiem. Wyszukiwarka na http://rozklad.sitkol.pl znajduje połączenia z przesiadką w Dreźnie, które czasowo wychodzą praktycznie tak samo jak samolot. A w praktyce szybciej, bo nie musisz doliczać czasu na odprawę.

drogo będzie bo mała odległość, zainteresuj się transpportem autobusowym; np polskibus etc. samolotem się nie opłaci bo jest nie daleko i przez to drogo…

Nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego Lipsk-Wrocław

Możesz lecieć Lipsk - Londyn - Wrocław z nocką na lotnisku stansted. Przylatujesz o 23 i o 6 masz samolot do Wrocławia, jest pare dat w kwietniu gdzie taka kombinacja wychodzi ok 200zł.

Za tą samą cenę w kilka godzin ten sam dystans można przejechać pociągiem. Samolotem naprawdę nie ma sensu kombinować. Paradoksalnie wyjdzie dłużej. Dla dystansu 400 km lecieć samolotem 2000 km i jeszcze w Londynie spędzić noc? To byłby jakiś absurd.

PolskiBus dociera do Berlina i Pragi. Czy jest sens z nim kombinować? Raczej nie. Są połączenia, gdzie całość trasy można pokonać “normalnymi” pociągami, a nie ekspresami.

Tylko nie kupuj czasem biletu w taryfie międzynarodowej. W Niemczech bilet do ostatniej miejscowości przed granicą, tam u konduktora “przejściówkę” i potem polski bilet u konduktora w Polsce. Na trasie Drezno-Wrocław jest jeszcze jakaś oferta promocyjna, poszukaj na stronach Przewozów Regionalnych - choć nie jestem pewien, czy będzie się opłacać, biorąc pod uwagę, że w Niemczech przesiadasz się z innego pociągu.

Nad samolotem byłby sens się zastanawiać, gdyby było bezpośrednie połączenie.

Jakieś autobusy na tej trasie chyba też jeżdżą (i to bezpośrednie Lipsk-Wrocław), ale ja bym wybrał pociąg. Bez sensu tłuc się autobusem, jak jest połączenie kolejowe z tylko jedną przesiadką, które cenowo wypada podobnie.