Jaka jest komeda do wylogowania (terminal)

próbowałem wpisać sudo logout i logout jednak to nie działa.

Linux Ubuntu

Normalnie wylogować się nie mogę, gdyż po wybraniu innego środowiska graficznego nie mam żadnego menu - sam pulpit jest tylko.

Polecenie logout służy bardziej do wylogowania się z terminalu, a nie ze środowiska graficznego. Jak się nazywa te inne środowisko, które wybrałeś? Może to jakiś menedżer okien, a nie środowisko graficzne.

Spróbuj kliknąć prawym przyciskiem i lewym przyciskiem na pulpicie.

W ostateczności(niezalecane) możesz użyć CTRL+ALT+Backspace. Nie działa to jednak na Ubuntu.

wydaje mi się, że nazywa środowisko nazywa się UBUNTU, ale nie jestem w 100% pewny, wczoraj tak z ciekawości przeglądałem wszystkie, aż natrafiłem na ten bez żadnego menu.

kliknięcie prawym i lewym przyciskiem myszy na pulpicie nie działa mi, nic się nie dzieje.

CTRL+ALT+Backspace również nic się nie dzieje, ale to chyba dla tego bo “Nie działa to jednak na Ubuntu”.

Wpisz w terminalu (jako root) “init 0” , poczytaj też tutaj:

http://www.gabo.hi.pl/linux/polecenia.htm#shutdown

polecenie init 0 nie wylogowało mnie, a tylko wyłączyło kompa.

polecenie shutdown znam, często na laptopie z niego korzystam (shutdown -h now) tylko, że to polecenie również zamyka kompa, a mnie chodzi o polecenie które mnie wyloguje, abym mógł zmienić środowisko graficzne.

Dodane 03.08.2012 (Pt) 13:44

już sobie poradziłem.

wystarczyło wcisnąć Ctrl+Alt+Delete

Można też spróbować:

sudo /etc/init.d/*dm stop

lub

sudo service *dm stop

albo całkowicie chamskim sposobem:

killall -9 X && killall -9 xinit

nigraS , mój błąd, nie doczytałem o co Ci chodzi.