Jaka jest najstraszniejsza gra na świecie?

lenn_eavy , Dead Space 2 zapowiada się bardzo fajnie ,pozycja obowiązkowa ,o Amnesii też słyszałem że jest warta ,podejrzewam że grałeś - w jakim jest mniej więcej stylu, do czego podobne - do czego można porównać ?

W Amnesię grałem tylko chwilę, ale zdążyłem się zorientować w jej ogólnym zarysie. Jest dość podobna do Penumbry. Obie gry to przygodówki i w obu grach broń raczej nie występuje, trzeba polegać na unikaniu, a to moim zdaniem jest bardziej strachogenne niż możliwość wpakowania magazynka w wyskakującego zza ściany potworka :slight_smile:

Skoro już w ankiecie jest HL2, to można dodać Vampire The Masquerade: Bloodlines z całkiem klimatycznym epizodem w opuszczonym hotelu. Warto zagrać w to RPG-FPS-lekką przygodówkę mimo bugów.

Ja to czytam i się zastanawiam jak można uznać HL, HL 2, Quake 4 i L 4 D za gry straszne :expressionless: :x

Dodane 27.01.2011 (Cz) 20:40

No, Dead Space 2 jest super (grałem w demo na ps3)

xZdzislawx , to gra dla dorosłych [-X :stuck_out_tongue:

Dodaj Penumbrę.

Penumbra, ale nie ma jej w ankiecie.

Ewentualnie system shock 2

System Shock 2 straszna ? hmmm chyba straszy pikselami.

Jeszcze można by dodać Amnesia: The Dark Descent.

Ta ankieta to kpina, jedyne straszne gry to tak naprawdę Silent hill 2,a z nowszych Penumbra i Amnesia, jak ktoś się bał przy left 4 dead to szczerze współczuje :lol: :lol: :lol:

W Penumbra i Amnesia jedyne co jest straszne to nie możliwość bronienia się np: przed psami dwa ugryzienia i padasz trupem.

Wcale takie brutalne to nie jest :wink: :stuck_out_tongue:

co do half life to był fajny mod They Hunger przy 1 części sie troche bałem :wink:

they40004.jpg

Zdecydowanie Amnesia: The Dark cośtam i Dead Space 1 (w dwójce jakoś tak więcej amunicji się wala więc można wyrżnąć wszystko łatwiej)

Można dodać również grę Land of the Dead.

Ostatnio grałem w Dead Space i Dead Space 2, przy żadnej grze jeszcze się tak nie bałem hehe :slight_smile:

Dead Space rządzi

Amnesia The Dark Descent zjada na śniadanie te Wasze DidSpejce razem wzięte…niby oba horrory, ale to całkiem inne gry…przy Amnestii idzie zejść autentycznie, mimo , że “przeciwnik” pojawia się stosunkowo rzadko…ale gra ma zabójczy klimat, polecam każdemu…dla mnie w trójce gier roku 2010

Polecam :smiley: http://www.gry.jeja.pl/1550,najtrudniej … wiata.html

Nie rozumiem do końca ankiety - Left 4 Dead straszna? Raczej śmieszna :wink: szczególnie jak sie patelnią wali w łeb zombiaka xD HL tez nie jest raczej straszny

Głos na SH 2 poszedł.

Mi osobiście najbardziej przypadły do gustu obie części Dead Space-a.

Ta seria ma oryginalną tematykę, klimat i świetnie operuje elementami zaskoczenia. Dodatkowo ma bardzo dobrą i oryginalną(jak na mój gust) fabułę co jest niezmiernie ważne przy tego typu produkcjach. Bardzo dobrze wspominam również silent hill 3 - choć była to zupełnie odmienna technika straszenia niż we wspomnianych wyżej DS. Ponadto popieram zdania poprzedników o znalezieniu się na liście gry Amnesia: The dark descent - kolejny indywidualizm w dziedzinie sposobów straszenia jednak jak najbardziej warty uwagi…Natomiast L4D lub manhunt jak i HL bez dodatku “they hunger” nie są grami strasznymi(co wrażliwszych może ewentualnie ruszyć L4D (praktycznie nie posiadający fabuły - bo to przeciesz sieciówka), manhunt bardziej nadaje się na gre “postalową” - lub inaczej obrzydliwą :lol: a sam HL w ogóle nie straszy)