Jaka jest optymalna temperatura dla Athlon 3500+

Witam. Jaka jest optymalna minimalna temperatura dla Athlona 3500+? Przy jakiej temperaturze procesor te się przegrzewa?

pilnuj aby w stresie nie było więcej jak 60*C

Po prostu czasami temp wzrasta do 80/100 i wtedy następuje restart albo wyłaczenie się kompa…

oj zdecydowanie za dużo jak na athlony 64 - bezpieczna temperatura to granica 60-70*C

tzn wyłącza mi się średnio 10 razy dziennie…ostatnio przy normalnej pracy (tylko internet)

No to na co czekasz. Nowa pasta, przeczyść radiator z kurzu chyba że chcesz mieć wybuch w obudowie. Procesory robią dziury w płytach głównych przy takiej temperaturze.

to przy moim podkręconym 2000+ mam w stresie 55*…

Grzebałeś cos przy procesorze? moze zdjałes i nie polozyłes pasty termoprzewodzacej? a moze Ci całkiem wentylator wysiadł. Apropo tego że Ci sie restartuje komp. < ustawienia w biosie są za to odpowiedzialne. Bo zdiagnozowaniu usterki, proponowałbym ustawić max. temp. na jakies 70*(czyli wtedy komputer będzie się wyłączał automatycznie)

nałożyłem nową pastę, docisnąłem radiator…i jest tak samo…nakładałem różne ilości pasty ale nic to nie pomaga…

ok…procesora nie kręciłem bo mam tego kompa od kilku dni - kupiłem go na allegro…Zrestartowałem BIOSa na nowo…widzi go jako 3500+ nie jest ułamany teraz np…ma 48/55C a nic oprócz netu nie chodzi

No to dużo … nie nakładaj cały czas nowej pasty… one się muszą wygrzać żeby odpowiednio pracowały.

Koleś , który sprzedał mi kompa na info o wysokiej temperaturze i częstych restertach odpisał tak:

"kumputer był sprawny jak go testowałem przed wysyłka ,oddałem go

do fachowca a zeby wgrał nowego biosa , komputer testował przed

wystawieniem na allegro pare dni w gierki i stwierdził ze jest ok .

zainstalował system i było ok . moze pan przestawił cos w biosie płyty

głownej ??ten model tak ma . ja raz przypadkowo namieszłem i nie obeszło

sie bez serwisu wyłanczał mi sie co 10 sekund . ale namieszałem cos w

czujnikach płyty czy cos tak mi powiedzieli . a komputer był uzywany

tylko do pisania prac . gragfika była w nim palit 64mb ale przed

sprzedaża kazałem wstawic 128 mb radeona na dysk miałem jeszce

gwarancje i panu dodałem , a komputer sprzedałem sprawny bo taki jest ,

prosze moze wychłodzic grafike

lepiej . niz jest org , ■■■■■■■ sprzedali mi grafike za 80zł ta radeona

a moze ona jest przyczyna tych wachan temp ?? normalin i stabilnie

pracował przed sprzedaża,

Możę gdzieś tutaj jest przyczyna??