Jaka jest prawidłowa temperatura procesora podczas grania?

Witam. Mój laptop to HP Envy 15-k201nw, z kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 850M i procesorem Intel Core i7-5500U. O ile w spoczynku temperatura procesora jest jak najbardziej w porządku (34-40-50 stopni w zależności od stopnia użycia laptopa), to podczas grania w demo FIFA 16 temperatura lata w granicach 70-80 stopni. Laptop jest na podkładce chłodzącej. Za dużo, czy może być?

jeśli taka temperatura jest w trakcie grania/w tzw stresie to moim zdaniem nie należy niczym się niepokoić

Jak na laptopa z i7 (nawet ‘u’) to zupełnie przyzwoita temperatura pod obciążeniem. Podkładka chłodząca ma chyba jedynie sens jeśli masz od spodu wloty powietrza.

W najgorszym przypadku procesor zacznie obniżać taktowanie, aby utrzymać temperaturę w ryzach. Taka już przypadłość mobilnych i7 (których ze względu na brak miejsca nie da się porządnie chłodzić). W praktyce przez to bywają pod obciążeniem wolniejsze od i5.

pofkl.thumb.jpg.68dc74ca4f0f26c1d8663371Podkładka wygląda tak. Niepotrzebna jest?

Laptop ma wloty powietrza od spodu, czy jedynie z boku? Najłatwiej się chyba przekonać sprawdzając, czy ma jakikolwiek wpływ na temperatury (skoro i tak je monitorujesz).

Dopóki Ci nie przeszkadza że wyje, to taka temperatura będzie ok: http://ark.intel.com/pl/products/85214/Intel-Core-i7-5500U-Processor-4M-Cache-up-to-3_00-GHz

Podkładka nie schłodzi wnętrza laptopa, a jedynie nieco obudowę od spodu. Sens stosowania podkładek chłodzących jest bardzo niewielki. 

 

Temperatura procesora mieści się w granicach bezpieczeństwa. 

Sens stosowania podkładki zależy od konkretnego laptopa. W Toshibach dawała bardzo dobre efekty (kilka stopni mniej, komputer już się nie wyłączał) ale tam jest wlot powietrza od spodu.

A czy 67 stopni podczas grania na miom lapku to dobra temp.? 2!