Jaka jest przyczyna wyłączania się phising protection-Norton

Pojawiający się czerwony znak na ikonie Nortona Symantecka w prawym dolnym rogu ekranu-notification area, oznacza wyłączanie Phishing protection, jak stwierdzam po wejściu w Nortona. Za kazdym otwarciem przeglądarki zmienia sie z “security” na “at risk” i za każdym razem ręcznie go włączam.

Przeskanowanie kompa tym programem nie pokazuje żadnych wirusów badz plików niebezpiecznych, cóż to za przyczyna?

Jest to wersja 60 dniowa i jeszcze nie wygasła.

pozdrawiam, martz

Jaka przeglądarka?

nie jestem całkiem pewien ale zdajsie, że ten efekt pojawił się po upgrade IE7 do IE8

Sprawdź w IE8-> narzędzia-> paski narzędzi-> czy jest “ptaszek” przy Norton Toolbar.

tak jest,na pasku wstawionym w przeglądakę również podświetlony na zielono jest napis: Phishing Protection on.

A czy w głównym oknie programu jest opcja “Napraw”, jeżeli tak to czy próbowałeś z niej skorzystać ??

tak, za każdym razem po nowym włączeniu przegłądarki, włączam Nortona i reperuje-za pomocą Fix i jest dobrze do czasu ponownego otwarcia przeglądarki, obok jest równiez funkcja ignore zastosowanie jej eliminuje problem ale wówczas wyświetla się identity-secure, phishing protection-ignored.

To może zrób tak: wyłącz w IE8 Toolbar Nortona, w tym momencie sam Norton powinien zacząć “krzyczeć” że sprzęt jest zagrożony, zamknij IE8 i pozwól Nortonowi na naprawę problemu, możliwe że się ustabilizuje.

zrobiłem jak powyżej, owszem Norton zaraz “krzyczał” ale problem dalej pozostał i jest tak samo, może jest jakaś funkcja w Nortonie którą trzeba załączyć aby wiedział, że IE8 to jeszcze nic złego?

Dodane 07.02.2010 (N) 20:08

no cóż dzięki specjaliście z firmy Norton (możliwość zdalnego połączenia) problem został rozwiązany, dostałem również dodatkowe 50 dni subskrypcji, wcześniej uaktualniłem wersję Norton Internet Security z 2007 do 2009.