Jaka jest punktacja za oceny po gimnazjum?

Tak jak w temacie. Ile pkt jest za 6, ile za 5, ile za 4 itd

Zależy od województwa.

Nie lepiej by było jakbyś się w szkole zapytał :roll:

Województwo świętokrzyskie. Jestem już po lekcjach i mi to na teraz potrzebne, tak więc jakby ktoś coś wiedział to proszę napisać

Najprawdopodobniej taka:

* celujący - 20 pkt.

* bardzo dobry - 15 pkt.

* dobry - 10 pkt.

* dostateczny - 5 pkt.

* dopuszczający - 2 pkt.

dzięki pcw291

pcw291 , a jak jest z zachowaniem?

Z tego co mówi mi siostra, nie zdaje się do następnej klasy z najgorszym zachowaniem - bodajże nagannym.

Oczywiście biorą pod uwagę zachowaniem przy rekrutacji, ale z tego co wiem nie ma żadnych punktów doliczonych do ogólnej punktacji.

Zachowanie musisz mie 2 razy pod rząd (tzn w 2 klasie i teraz) naganne, wtedy rada może cię nie przepuścić, a jak masz już r 3 pod rząd to automatycznie zostajesz na następny rok

Oj, już oni wszystko powiedzą, muszą… :stuck_out_tongue:

WOW u nas jest za celujący 10 pkt, za bdb jest 8 pkt, za db jest 6 pkt, za 3 jest 4 pkt a za nizsze nie ma nic

To pewnie też się przekłada na możliwie osiągnięte punkty. Tu jest max 80, to pewnie u was 40 :stuck_out_tongue:

Za świadectwo bez testu oczywiście :slight_smile:

Może jeszcze tego nie wiecie, ale jak zdajecie np. do LO o profilu mat-inf-ang to liczą cię tylko punkty za te przedmioty.

A nie jest czasem tak że do jakiegokolwiek liceum czy technikum byśmy szl to liczy się matematyka+język obcy+polski+ przedmiot do danej klasy np do klasy historycznej historia itp

U mnie liczyło się polski, angielski + 2 przedmioty profilowe.

Jak ja wchodziłem do Liceum, to była mowa, że wszędzie liczy się tylko POLSKI, a pozostałe 3 przedmioty zależnie od profilu.