Jaka jest różnica między Windows Vista 32bit a 64it

Mi TuneUp pokazuje, że mam 64-bitowy procesor:

64bitvw1.jpg

Daję jeszcze screen z Everesta:

everestqa4.jpg

Jeszcze mam podwójne wpisy w menedżerze urządzeń, a procesor dwurdzeniowy…

I co teraz ??

Czy to, co mówi TuneUp jest prawdą ??

Oczywiście mam system Windows Vista Ultimate w wersji 32-bit.

Każdy c2d jest 64 bitowy, więc nie wiem w co nie chcesz wierzyć???

Mam takie pytanie, czy instalując viste 64 bitową będą na niej działały aplikacje (programy, gry), które mi działają pod xp pro 32-bit? Czy muszą to być jakieś specjalne “odmiany” tych programów lub gier?

Bez obaw…będą Ci działać:) Też jestem po takiej przesiadce i jestem wniebowzięty:)

Ten system (vista) kojarzy mi się z kopciuszkiem…miał ciężki start…a wylądował na balu i zdobył serce króla:)

będą działać wszystko co x86 działa na x64 (czyt.80%)[największy problem ze sterownikami] ale wszystko co na x64 nie działa na x86 i taka filozofia

I pamiętaj że procesor nie musi być dwurdzeniowy żeby miał wsparcie do x64

ale nikt w tym temacie takiego czegoś nie napisał … :expressionless:

a co ma jedno z drugim ? tylko w twoim poście pisze coś o x64

Wracając do tematu, warto się przenieść na x64 ponieważ coraz więcej programów posiada wsparcie dla tej architektury np. programy takie jak Office, Nod32, Nero mają już wersje 64bitowe które zawsze mają większą wydajność niż te na x86.

A czy te programy, które działają pod x64, jak również pod x86 to będą działały wolniej na 64 bitach niż na 32? Czy tak samo?

Powinny chodzić tak samo, aczkolwiek podobno wtedy występuje emulacja 32bitów i spada wydajność programu, ale nie wiem czy to do końca prawda.

Chyba raczej na procesor x64 obslugujacy rowniez x32…