Jaka jest różnica między Windows Vista 32bit a 64it

No właśnie Jaka jest ta różnica. Czy na mim kompie (w Opsie podane dane techniczne) będzie jakaś różnica między 32 bit a 64 bit ?? Co to w ogóle dale. Czy na Viście 64 bit można instalować tylko 64-bitowe programy.

Wytłumaczcie mi to :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Czasami warto poszukać na forum zanim się napisze: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=22&t=215447&st=0&sk=t&sd=a&hilit=vista+32+bit#p1428302

W skrócie: Vistę 32b zainstalujesz na 32bitowym procesorze.

Vistę 64b wgrasz na 32 jak i 64 bitowy procek.

baciany , temat poruszany nie raz, systemy 64 bitowe pracują teoretycznie szybciej niż ich 32 bitowe odpowiedniki. Ale w praktyce jest różnie.

jlaisnki, zależy to też od procesora, jego wydajności. Jak i pozostałych komponentów.

To prawda często są problemy z najprostszymi programami jak np. gimp

Pisz proszę w odpowiednich działach. Przenoszę.

Vista 64 bit instaluje się pod 4-rdzeniowe ponieważ vista 32-bit nie wykryje Ci np 4 gb ramu tylko 3,25gb a jak już zainstalujesz 64-kę to wykrywa wszystko łącznie z procesorem

Niekoniecznie muszą to być procesory wielordzeniowe. Mój procek Celeron 2.8 obsługuje 64-bity mimo tego że to zwykły jedno-rdzeniowy proc. Po za tym obsługa więcej niż 3,5 GB jest gdy komputer nie ma Rozszerzenia adresu fizycznego. W XP możemy to sprawdzić następująco: PPM ( Prawy przycisk myszy) na “Mój Komputer” i zakładka “Ogólne” powinien być napisy jaki procek i ile ramu a pod tym napis " Roszerzenie adresu fizycznego". Gdy widać tam taki napis to znaczy że masz obsługe RAM powyżej 3,5 GB.

Jest akurat odwrotnie.

Mając system 64 bit możesz go zainstalować tylko na procesorze 64 bit.

Mając system 32 bit możesz go zainstalować zarówno na procesorze 64 jak i 32 bit

pozdrawiam

najlepiej instalować odpowiedni system na odpowiednim procesorze:

Jeśli mamy 32-bitowy procesor to instalujemy OS 32-bitowy (x86)

Jeśli mamy 64-bitowy procesor to instalujemy OS 64-bitowy (x64)

Proste jak budowa cepa :mrgreen:

To powiedzcie mi czy mój Procek jest 64 bit czy nie. Bo pisze że jest ale Linux 64-bitowy mi nie działał.

baciany procesor jaki masz podany w opisie nie jest procesorem 64-bitowym w pełnym znaczeniu tego słowa bo posiada on tylko 1 rdzeń w strukturze procesora. Ale:

Dzięki technologii 3DNow!™ Professional i obsłudze zestawu rozkazów SSE2 procesor AMD Athlon 64 może na wiele sposobów przyspieszać działanie aplikacji multimedialnych, zapewniając uzyskanie dużej wydajności przy stosowaniu oprogramowania do edycji dźwięku, wideo i zdjęć. W celu ułatwienia użytkownikom szybkiego dostępu do Internetu zapewniono procesorowi AMD Athlon 64 szybki dostęp do pamięci i błyskawiczną komunikację z urządzeniami wejścia-wyjścia. Pozwala to na pełne wykorzystywanie łączy szerokopasmowych do odtwarzania strumieniowych plików audio-wideo i pasjonującego uczestniczenia w grach online.

wynika z tego, że procesor ten jest poprostu wydajniejszy od 32-bitowego procesora ze względu na technologie wykonania itp… jednak to nie jest procesor 64-bitowy :expressionless:

Ale dla 100% pewnosci wejdz do managera aplikacji i znajdz pozycje procesor(y) i zobacz co jest napisane :wink:

Jeśli masz tylko jeden wpis to sorry procesor 32-bit ale jeśli masz (w co wątpie) dwa wpisy to 64-bitowy :mrgreen:

90769456qv9.th.jpg

ja mam 2 wpisy i procesor 32 bitowy

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e9 … 28fb3.html

Może i tak ale to w przypadku AMD z Intelami jest inaczej.

witaj,

wszystko zależy od rodzaju procesora który posiadasz w komputerze. Jeżeli posiadasz 32 bit zakupujesz Viste 32bit a jak masz 64bit to kupujesz Viste 64bit

pozdrawiam

Dziwne bo mój ojciec w stacjonarnym też ma intela. Pentium D915 - 2 rdzenie w strukturze procesora. 2x2,8GHz 64-bit jak nic… :expressionless:

Każdy Athlon 64 jest w pełni sprzętowo 64 bitowy! Ja mam Vistę x64 i działa dużo sprawniej i szybciej od Visty x32

Jak słucham waszych wypowiedzi to mi się niedobrze robi.

Co wy za głupoty pieprz…?

Dwa wpisy oznaczają, że są albo 2 procesory lub ma on 2 rdzenie, a nie 64 bity.

sprawdź sobie w Evereście czy ma obsługę 64 bit i po kłopocie i nie słuchaj takich ekspertów.

Tak super tylko że jeżeli twój procesor nie ma wsparcia dla x64 oznacza to że praktycznie nie nadaje się na instalacje Visty ponieważ jest stary, bodajże od roku 2003 wszystkie procki robione są ze wsparciem 64bitowym, wyjątek mogą stanowić niektóre AMD’ki, tak więc jeżeli ktoś ma kompa z przed 5 lat to nie radze na nim instalować Visty.