Jaka jest różnica pomiędzy 1440x900 a 1920x1200?

Witam. Mam takie pytanie bo obecnie posiadam monitor 22 cale, ale nie jest Full HD i max, wyciąga 1600x1200 ale dedykowany jest 1440x900 dlatego na takiej rozdziałce gram. Zastanawiam się nad kupnem monitora full hd, ale zastanawia mnie jak wielka i czy w ogóle będzie różnica pomiędzy tymi rozdzielczościami. Głównie chodzi mi o gry.

To różnica 320 pikseli :wink: Full HD to rozdzielczość 1920 x 1080

gdybyś taki obraz zmieścił w 22 calach wszystko w stosunku do tego co masz będzie mniejsze. Obraz stanie się bardziej wyraźny bo piksele się zmniejszą. Full HD na monitorze 22" miałem i sprzedałem bo kupiłem telewizor 40" :slight_smile: Fajna opcja, ale jak się zbyt blisko usiądzie trzeba głową kręcić bo się drugiego narożnika ekranu nie widzi.

Jeśli dużo grasz może się okazać ze przy wyższej rozdzielczości gra zacznie przycinać bo ma większy obraz od wyświetlenia.

Ale czy z punktu widzenia gracza lepiej jest kupić monitor który obsługuję większą rozdzielczość ? Oczywiście najnowsza kartę graficzną również

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdzielcz … %87_ekranu

Oczywiście, czym wyższa rozdzielczość ekranu tym lepiej dla gracza + odpowiednio większy monitor lub kilka monitorów.

Naprawdę?

1920 razy 1080 to ponad 2 miliony pikseli.

1440 razy 900 to ~1,3 mln pikseli.

Różnica to prawie 800 tys pikseli.