Jaka jest różnica pomiędzy YouTube a Spotify?

Witam, jaka jest różnica pomiędzy Youtube a Spotify oprócz tego, że w Spotify można słuchać muzyki na offline?

YouTube służy głównie do odtwarzania video z muzyką włącznie.Spotify jest do słuchania samej muzyki.Spotify to serwis ukierunkowany na muzykę i do tego jeszcze jest płatny.

A radio jest darmowe. Polecam streamWriter.

 

edit: poleciłem streamWritera mimo tego iż nie jest “off-line”, ale zapisze wszystko co sobie zażyczysz.

Różnica jest zasadnicza.

 

YouTube odtwarza pliki filmowe (nie da się tam umieścić samej muzyki), Spotify muzyczne.

 

YouTube działa zasadniczo przez stronę WWW, Spotify przez dedykowaną aplikację (jest możliwość korzystania z YT przez aplikację, a ze Spotify przez stronę, ale mówię o podstawowych sposobach).

 

YouTube jest w zasadzie bezpłatne (choć ma reklamy) , Spotify jest dostępne w wersji darmowej i płatnej, gdzie darmowa ma gorszą jakość dźwięku i odtwarza reklamy (dźwiękowe, jak w radiu) co którąś piosenkę.

 

Spotify grupuje utwory w albumy (płyty), na YouTube każdy film jest osobnym tworem - można je grupować w playlisty (także takie odpowiadające faktycznie wydanym płytom) i te playlisty udostępniać, ale to nie jest podstawowy sposób korzystania z tego serwisu.

 

YouTube jest serwisem typowo społecznościowym, gdzie każdy może dodawać filmy oraz je komentować (są także oficjalne kanały poszczególnych artystów, tzw. Vevo) - nie jestem pewien, jak to działa w Spotify, ale tam tej społecznościowości jest na pewno mniej (o ile jakakolwiek jest wcale, mało korzystam ze Spotify’a), a serwis zorientowany jest na udostępnianie płyt wydanych przez poszczególne zespoły czy piosenkarzy.

Polecam zapoznać się tymi informacjami:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Youtube
https://pl.wikipedia.org/wiki/Spotify
https://pl.wikipedia.org/wiki/Vevo

 

Przecież na YT są też całe płyty…

https://youtu.be/k6vv1W3DBmk

https://youtu.be/_6DQLx4p5nE

https://youtu.be/i8sQV_IpfsE

 

 

Które nadal są pojedynczym filmem (możesz sobie robić składankę  np. tysiąca teledysków)  nie powiązanym z innymi filmami a Ty nie rozumiesz tego co zacytowałeś.

Co z tego, że są całe płyty, jak nie możesz łatwo przejść do wybranego utworu?

 

W Spotify są całe płyty w formie listy utworów.

 

W YT da się coś takiego stworzyć za pomocą playlist - ale to jest coś, co można stworzyć za pomocą dostępnej tam funkcjonalności, a nie coś, co oferuje sam portal.