Jaka jest wasza ulubiona broń palna w grach?


(Sk91) #1

Nudzi mi się więc pogadamy o broni w grach. Większość moich gier to fpsy więc broń palna w grach nie jest mi obca.

Mój ulubiony karabin:

"G3A4" - http://home.planet.nl/~rouw0062/dcdbase ... r_g3_3.jpghttp://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_G3

Jest to dość rzadka broń w grach. Bardzo przypadła mi do gustu w grze Call of Duty 4. Ale nie podoba mi sie to że w tej grze jest słabsza od AK-47 który nie dość że ma krótszą lufę to strzela o 50-70% słabszym nabojem. (AK 47 - 7,62x39mm, G3 A4 - 7,62x51mm). Jest celna jak karabin wyborowy, a nabój zdolny przebić gruby pień drzewa. To jest moim zdaniem król karabinów. Prawdopodobnie będzie dostępna w grze "Fallout 3" http://bi.gazeta.pl/im/7/5095/z5095107X.jpg

-Celny

-Strasznie mocny

-Niezawodny

Czego chcieć więcej?

Karabin którego nie lubię to M16, mimo że jest bardzo celny to strzela bardzo słabym nabojem. 5,56x45mm. Niestety w większości gier stanowi on czołówkę uzbrojenia :expressionless: http://www.aceros-de-hispania.com/image ... m16-a3.jpghttp://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_M16

Pistolet:

"Beretta 92" - Po pierwsze wygląda super :stuck_out_tongue: Bardzo podoba mi się zamek (jego budowa) od tej broni (W filmie "Resident Evil" gdy Alice strzela do piesków, to widać co mam na myśli). Standardowo strzela nabojem 9x19mm Parabellum, dość silny nabój. Szczególnie przypadła mi do gustu z gier "Max Payne" oraz "Call of Duty 4"

Nie lubieę : Browning HP http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_Browning_HP - brzydki, co prawda w STALKERZE był to najlepsze pistolet (Słabszy od Desert Eagle ale dużo celniejszy, Desert sie nie nadawał na akcje).

Chciałem jeszcze jedno powiedzieć na temat pistoletów w grach. Po prostu są za słabe. Wiadomo że w prawdziwym świecie pistolet jest tak samo zabójczy jak karabin szturmowy. Niestety twórcy gier robią z nich zazwyczaj najsłabsze zabawki w grze. STALKER- raz do pewnego kolesia wywaliłem cały magazynek z Walthera P99 w klatę, 15 naboi 9x19 parabellum a koleś nadal żył, baa biegł nadal i strzelał do mnie. No dobra miał kamizelkę. Ale tu się pojawia pewna wada. Otóż kamizelka uchroni Cię przed penetracja pocisku ale cała jego energia kinetyczna zatrzymywana jest przez kamizelkę która przekazuje ją na twoje ciało. Po strzale w kamizelkę przeciwnik powinien dostać zadyszki, może stracić przytomność a nawet mieć połamane żebra w przypadku chudszego kolesia. Siła jest tak wielka że człowiek odczuwa to jak uderzenie młotem lub kopniakiem z wysokoku w klatę. Taka sama sytuacja była z Coltem M1911 na nabój .45 ACP. Nabój ten nie jest w stanie przebić kamizelki ale ma duża moc obalająca przez co po strzale gleba jak nic powinna być.

Bardzo podoba mi się w call of duty 4 to że pistolet mimo że jest bronią dodatkową to jest "bronią" w dosłownym tego słowa znaczeniu. 2 Strzały nie ważne w kogo i przeciwnika nie ma. Nawet z pistoletem można biegać jaka bronią główną.

Jaka jest wasza ulubiona broń w grach? i uzasadnijcie swoją wypowiedź.

W dniu 11.07.2008 , o godzinie 1:19 został dopisany post przez sk91

Chyba jednak ta broń z obrazka "Fallout 3" to jest karabin "CETME" http://www.machinegundealer.com/CETME%20001.jpg


(Pawel Ryglicki) #2

Cóż 2 berettki i nic więcej do szczęśćia nie potrzeba


(Utrivv) #3

Ja zdecydowanie preferuję SPASS lub wariacje na temat.

Dlaczego? Jest to broń krótko dystansowa, zapewniająca adrenalinkę gdy przeciwnik zaraz może cię dopaść, ma sporą siłę rażenia, kapitalnie się ładuje (pewnie jeszcze bardziej kochałbym za to dwururkę) - uważam że jest najbardziej klimatyczą bronią.


(Binio21a) #4

Hmmm... Ja lubię G3, ponieważ jest bardzo celny, mocno daje, wystarczą 2, a czasem 1 strzał, żeby koleś miał deatha. Do tego dorzucam granatnik i pistolecik z tłumikiem i jest git :smiley:


(Krzkaczor) #5

no g3 jest spoko! a po za tym m95 :]


(Chrucik) #6

Mi się podoba FN F2000 ze stalkera... W grze jest bardzo celna, ma granatnik i szybko strzela.... celność o której można marzyć :slight_smile:


(Goodprogram) #7

ee tam, najwieksza frajda jest rpg :stuck_out_tongue:

ale tak na serio podoba mi sie shotgun

http://www.airsoftatlanta.com/images/ne ... 1a_jpg.jpg

http://www.moderngent.com/media/silver_ ... dge430.jpg

i glock

http://coffeeandcapitalism.com/blog2/wp ... ta-600.jpg

ale w grach są zazwyczaj słabe


(Sk91) #8

O widzę że trochę osób się tutaj pojawiło :stuck_out_tongue:

Ja lubiłem shotguny gdy pykałem w Resident Evil, była to wtedy moja ulubiona broń. Nadal ją bardzo lubię np w grze Turok.

Podoba mi się też M24 między innymi dzięki Call od Duty 4 i Filmowi "Strzelec". Karabin wyborowy SWD jest ładny ale jak wiadomo jest to bardzo niecelna broń, w grach zazwyczaj to wymiatacz.

Noo xD Zazwyczaj w grach jeśli używane są 2 pistolety to jest to Colt M1911 .45 (Czterdziestka Piątka). Np Tomb Raider, Hitman (tutaj nie jestem pewien) itp... Mam Colta M1911A1 ASG, ciekawa broń, w grach zazwyczaj najmocniejszy pistolet (jeśli nie ma rewolwerów czy Desert Eagle) ale największą jej wadą jest magazynek. 7 naboi. Dwa pistolety to 14 kul, a Beretta w jednym magazynku ma 15, dwa pistolety to 30. Do tego strzela lepszym nabojem według mnie. 9x19 mm parabellum ma większą energie kinetyczna od naboju .45 ACP . Tylko że 9x19mm bardziej jest nabojem nastawionym na przebicie, a .45 ACP na obalenie. .45 ACP poniżej dźwiękowa predkość wylotowa więc nadaje się na broń wytłumioną. (MK23 .45 Socom http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:DSCF1083.jpg , lub mój Colcik http://images.google.pl/images?um=1&hl= ... raz%C3%B3w)

A co powiecie na HK USP? http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _Pragl.jpg zazwyczaj używany przez jednostki specjalne (GROM, SAS, etc) W Call of Duty 4 też jest jednak w tej grze wole Berette za jej dźwięk :smiley:


(matekadamczak) #9

Najlepszy jest obrzyn.


(Sk91) #10

Co w tak z tymi shotgunami :stuck_out_tongue:


(ProTofik) #11

M4a1 albo AK47 najlepsze w Cs-ie

ale tez bardzo lubie lazic z AwP


(Danielson) #12

Generalnie nie gram w gry sieciowe bo kultura graczy jest na żenującym poziomie, swego czasu grałem w ET, świetna giera, z przyjaciółmi jeszcze bym może pomłócił, a co do broni to berreta z maxa payn'a.


(Chrucik) #13

MP-50 Reapeating Cannon (Działko powtarzalne MP-50) w F.E.A.R. :smiley:

Sieje duży zamęt i nie prowadzi do samo destrukcji jak rakiety czy wolnych strzałów jak cząsteczkowe... ;D


(Lukaszk 89) #14

Scoped Lee-Enfield z CoD'a 2.

Dlaczego?

  • Mało fps to snajpa najlepsza(zwłaszcza przez lunete :smiley: ).

  • 10 naboi więc ludzi można tłuc(jak sporo gra na mapie).


(klopas) #15

ja tam gram tylko w cs 1.6, cs cz, hl i hl2 ep1

jakby nie było palna to napisałbym gravity gun :smiley: ale że tylko palne to z cs-a m4a1... ak47 to jest to samo tylko że mocniej odskakuje :stuck_out_tongue:

awp nie nawidze :stuck_out_tongue: i nigdy nie polubie :stuck_out_tongue:


(Zvhirek) #16

Kar98k http://en.wikipedia.org/wiki/Kar98k

M1 Garand http://en.wikipedia.org/wiki/M1_Garand_rifle

MP44 http://en.wikipedia.org/wiki/Mp44

Opieram się na COD2. :smiley:


(system) #17

U dużo by pisac, lepiej sobie pogadac na polu z kumplami na taki teamt... :slight_smile:

A tak podstawowe to: AK 47, Desert Eagle. :slight_smile: hehe...

PZDR!!


(Porchekarera) #18

G3

Barett każdy rodzaj - najbardziej ulubiona w grach to moja podstawa gdyz uwielbiam snajperki a szczególnie moim marzeniem jest byc przypisanym do tej broni gdy pujdę do wojska

Ak 47u


(Polopolo1991) #19

Siekiera, albo różczka. Ew. Strzały. :smiley:

Ale tak bez robienia jaja, to m4 i deagle.