Jaka kamera VHS?

Postanowiłem iż kupie sobie starą dobrą kamerę VHS tylko jaką ? :slight_smile:

mam do wyboru HITACHI VM-2250A albo Panasonic M25 :slight_smile:

Pomóżcie wy wyborze :slight_smile:

kamera vhs :o takie jeszcze są w ? hyba chodziło Ci o jakąś inną zapisującą w innym formacie9cyfrowym0 :wink:

To są jeszcze takie :shock: :o :shock: :o :shock: :?:

VHS to dawno wymarły standard. Lepszą jakość obrazu ma nawet kamerka w telefonie komórkowym (VHS to rozdzielczość 320x240 pixeli, a niemal każdy telefon obsłuży 640x480).

Kamery od iluś tam lat nagrywają na kasetach cyfrowych MiniDV, a niektóre na karcie pamięci SD (koszt Toshiby to ok. 400zł) lub dysku twardym.

By przegrać obraz na komputer wystarczy podłączyć kamerę poprzez USB lub Fire-Wire.

Współcześnie to trudno dostać nawet kasetę VHS.

Jeśli kamera używana, to najprawdopodobniej akumulator padł, a może być problem z dokupieniem nowego.

chodziło mi o właśnie taką poczciwą kamerę VHS :slight_smile: bo jak jest tak duża że mozna ją na ramie dać to przynajmniej się obraz nie telepie :smiley:

Dodane października 28th, 2009, 8:29 pm

EDIT

No tak ale kamery tego gabarytu które są nowsze zawsze kosztują całkiem całkiem :wink:

Możesz podać choć jeden argument dlaczego chcesz taką kamerę kupić?

VHS ma duszę i tworzy specyficzną otoczkę wokół nagrywanego materiału. Żaden efekt retro-sepia-depia nie da Ci tego co dobra kamera vhs.

A digitalizacja nagranego materiału nie jest jakimś wielkim problemem dla nawet średnio-zaawansowanego użytkownika komputera.

No wiec moge spokojnie kupic tego Panasonica? :slight_smile: