Jaka karta do 1900x1200

Witam

Mam monitor HD 1900x1200 i po zmianie systemu na win7 moja dotychczasowa karta (8800 GT) wyraźnie nie nadąża. Proszę o podpowiedź - czy lepiej zainwestować w 5770, 5850 czy gtx260? Mój procesor to core 2 duo E 8200 (2,66 Ghz). Nie zamierzam niczego podkręcać. Komputer służy głównie do grania.

Ja bym wybrał 5850 ale jak chcesz płynnie grać w tej rozdziałce to musisz podkręcić procesor bo nie będzie nadążać najlepiej do 3 Ghz.

Zawsze można ustawić mniejszą rozdzielczość w grach.

Bo do wyświetlania pulpitu Windows to grafika powinna wystarczyć.

Każda z tych co podałeś będzie lepsza, ale największą (dwukrotną) różnicę poczujesz kupując HD5850.

Warto byłoby podkręcić procesor, bo w niektórych przypadkach to nie karta, lecz właśnie procesor może być wąskim gardłem.

Twój procesor bardzo dobrze się podkręca i zrobienie 3,3GHz nie jest większym problemem, a ktoś bardziej doświadczony zrobi 4GHz (na lepszym chłodzeniu). E8200 ma bardzo duży potencjał ze względu na 6MB cache, więc szkoda go używać na domyślnym 2.66GHz.

Jeśli chcesz wiedzieć na ile pozwala procesor to ustaw wysokie detale, ale na niższej rozdzielczości (np. 1280x800 albo nawet niższą).