Jaka karta do ok.400zł od nVidii lub ATi?

Zastanawiam się nad wyborem karty do mojego komputera.

Początkowo myślałem nad Radeonem 4770, bo ma całkiem dobre parametry, przy niskim poborze mocy. Z firm nastawiałem się na Sappire, HiS lub Asus.

W wypadku nVidii powyżej serii gt9800 nie mam rozeznania. Za duże zamieszanie w oznaczeniach jest przy serii 2xx. Myślę nad czymś takim:

ZOTAC 9800GT Eco DDR3 256bit 600/1800MHz (1024Mb)

Wiem, że seria 2xx jest droższa.

Myślę, że to będzie dobry wybór. Karta jest szybka, dobrze się podkręca i doskonale się skaluje w CrossFire. Do tego ma niski pobór mocy, o czym wspomniałeś.

Karta wydajniejsza, ale gorzej się sprawuje w OC, pobiera więcej prądu oraz dużo gorzej skaluje się w SLI. IMHO równie dobrze możesz kupić GF8800GTS 512MB :wink:

Podaj jaki masz zasilacz, aby nie spalić karty.

OC i SLi/CF mnie nie interesuje akurat. :slight_smile:

Przy ATi zastanawia mnie jeszcze kwestia upscaling’u starszych gier na panelach panoramicznych, tak aby nie zniekształcało mi to obrazu. Nie miałem jeszcze kontaktu z Radeonami. Zawsze miałem GF i było OK, nie licząc ostatniej wpadki z zakupem na allegoro.

OD nVidii odstrasza mnie właśnie pobór mocy obecnych kart. Niby się starają, ale wolno im to idzie. ATi robi już w 40nm, dlatego nie potrzeba elektrowni mieć w obudowie. Wystarczą stabilne napięcia. Zasilacz mam Tagan U-33 530, więc tym się nie martwię.

A może interesowałby cie taki http://www.komputronik.pl/index.php/sea … ategory/1/ GeForce 9800GTX+ za 259zł?

Za ok 430zł można dorwać 5750… pod pewnym kątem nawet w tak wysokiej cenie jest to ciekawa karta.

Abstrahując od prądożerności tej karty, preferuję produkt nowy i na gwarancji.

temat się powtarza,już sporo osób doszło do wniosku,jeśli się wybiera pomiędzy hd4770 a gf z seri 9800,lepiej brać radka,a co do hd 5750,warto się ją zastanowić,karta radzi sobie z graniem pod dx 11, przy wysokich rozdzielczościach

Nie opłaca się brać HD5750, bo wydajnością bardzo zbliżona do HD4770, natomiast nie ceną :wink:

IMHO najlepszym wyjściem będzie rozglądanie się za HD4850, w takim wypadku. Najwydajniejsza z wymienionych tutaj kart, możesz obejrzeć 9800GTX+, jak w rozsądnej cenie, ale nie bierz 9800GTX, bo niewiele się różni od Radka, tym bardziej, że ma pobór mocy, jaki ma :wink:

EDIT: W sumie doszedłem do wniosku, że zamiast HD4850 bardziej opłaci się wziąć HD4770, fail :wink:

Bardziej zbliżona jest wydajnością do 4850… a w odróżnieniu od 4850/70 ma jeszcze większy potencjał oc, tak więc nie skreślałbym jej od razu.