Jaka karta dźwiękowa do 150-200 zł

Ostatnio podłączyłem słuchawki bezpośrednio pod zintegrowaną kartę dźwiękową (Wcześniej szły przez głośniki ale okazał się problem z balansem) i teraz dają się słyszeć denerwujące piski i szumy przy przewijaniu stron czy edycji grafiki :stuck_out_tongue: norma - głośniki wyciszały dźwięk, coś jak martwa strefa. Ale nie o tym.

Poszukuję karty dźwiękowej do gier i muzyki, której sterowniki (bo to chyba od nich zależy?) pozwolą na przydzielenie złączu zadania (podłączam głośniki i słuchawki bezpośrednio więc tak jakby dwa wyjścia stereo mi są potrzebne) i możliwość podbicia mikrofonu minimum o 20db (to chyba też rola sterownika, nie wiem).

Moje oczekiwania to dźwięk nie gorszy od tego co mam teraz, zniknięcie pisków i szumów + może lepsza jakość dźwięku nagrywanego przez mikrofon.

Moje słuchawki to Creative Aurena Live a głośniki to jakieś Logitechy 2.0 + sub, nic specjalnego, chyba X-320.

P.S. z tego co wyczytałem to kartę dźwiękową dobiera się do barwy dźwięku słuchawek, ale kompletnie nie wiem jaką barwę mają moje słuchawki (srebrne są :P).

Witam. Zainteresowała mnie Twoja wypowiedź na końcu (P.S) Z tego co wyczytałeś wynika że najważniejsze są słuchawki …to znaczy kupując komputer trzeba mieć najpierw słuchawki , a w komputerze musi być karta dźwiękowa odpowiednia do słuchawek…za przeproszeniem , dla mnie to jakiś absurd. No ja nie mam takiego problemu jak Ty …czy podłączam słuchawki do karty zintegrowanej czy głośników wszystko jest w porządku. Na zainstalowanie czeka karta Asusa Xonar DX ale wiem o niej tylko to że jest chwalona na forach …no i cena jest wyższa (336 zł) Pozdrawiam

No to się ludzie nie znają ;]. No 336 zł to trochę przydużo. A i brak infa na inne interesujące mnie tematy nie przekona mnie do jej kupienia. Potrzebuję prawdopodobnie wypowiedzi osoby która może polecić mi kartę, którą sama posiada i może mnie zapewnić o tym, że posiada ona funkcjonalności, które są potrzebne, a z tym może być ciężko. Skakania na tyły komputera by przełączać się z słuchawek na głośniki chciał bym uniknąć, a jak przypiszę do dwóch wyjść rolę wyjścia na głośniki, albo jak na tej integrze, gdzie wyjście na głośniki jest wyjściem na głośniki a wyjście na głośnik tylni jest wyjściem słuchawkowym, o takie przypisanie roli mi chodzi. No i jeszcze raz cena, 200 to już max a nawet za dużo (ta, wiem, chciałbym ferrari za 5zł :]).