Jaka karta dźwiękowa do logitech x540?

(pawelg441) #1

Witam

Pytanie jak w temacie, logitech x540  5.1

Myślę nad asus xonar DG

Prosze wypowiedzi i ewentualnie podanie innych modeli

Na kartę chcę wydać max 120zł za nową

mogą być też używane/lepsze w tych pieniądzach

Pozdrawiam i czekam na odp.

(stan55) #2

Wymieniony zestaw zadowoli się integrą, chyba że chcesz tworzyć muzykę wówczas jak najlepszą

(witek-pl) #3

IMO szkoda kasy na karciochę, na ten zestaw starczy integra, no chyba że masz jakąś wiekową płytę główną ze starym chipem audio…

(pawelg441) #4

płyta główna to asrock a770de+

(Odyniec_Stary) #5

Te pierdziawki zadowolą się dowolną integrą HD Audio.

Jeśli planujesz podłączać słuchawki, lub lepsze głośniki, to dobrym wyborem będzie Xonar DG/DGX, albo Xonar DX.

Aczkolwiek basu trochę ubędzie, bo to są karty nastawione bardziej na neutralne granie.

(stan55) #6

Odyniec: nie przesadzaj z pierdziawkami, to bardzo dobry zestaw za niewielkie pieniądze, mam to i wiem, u mnie grają w układzie 3.1 i jest w porządku, aż ściany drżą.

(Odyniec_Stary) #7

Masz i chwalisz. A chwalisz dlatego, że masz. Ewentualnie nie masz porównania z choćby zwykłym stereo za podobne pieniądze. A sposób w jaki je użytkujesz (3+1) jest kompletnie pozbawiony sensu.

Te głośniki, przy dobrym rozstawieniu nadają się tylko do filmów zapisanych w 5.1. 

Te ściany to masz chyba z kartonu, że drżą.

(stan55) #8

Pozostałe dwie satelity nie mieszczą się na biurku. Ja widzę w tym sens i o to chodzi

(Odyniec_Stary) #9

Pozostałe satelity stawia się za plecami, lub po bokach.

Jak nie ma miejsca, to kupuje się głośniki stereo albo 2.1.

(pawelg441) #10

to juz nei wiem czy jest sens kupowac karte dzwiekową czy na zintegrowanej zostac ? słuchawek nie mam zamiaru podłączać

– Dodane –

asus xonar dg 5.1 mogę mieć za 60zł używke, tylko czy warto ? czy nie będzie wgl roznicy miedzy zintegrowaną podczas normalnego uzytkowania

(Odyniec_Stary) #11

Będzie różnica w barwie dźwięku, bo obie karty grają inaczej. Jeśli lubisz dużo basu, to niekoniecznie model DG jest dla Ciebie  Xonar ma więcej możliwości konfiguracyjnych, oraz wciąż wierzę w Ciebie, że podłączysz pod kartę coś lepszego :wink: