Jaka karta dźwiękowa do logitech x540?

Witam

Pytanie jak w temacie, logitech x540  5.1

Myślę nad asus xonar DG

Prosze wypowiedzi i ewentualnie podanie innych modeli

Na kartę chcę wydać max 120zł za nową

mogą być też używane/lepsze w tych pieniądzach

Pozdrawiam i czekam na odp.

Wymieniony zestaw zadowoli się integrą, chyba że chcesz tworzyć muzykę wówczas jak najlepszą

IMO szkoda kasy na karciochę, na ten zestaw starczy integra, no chyba że masz jakąś wiekową płytę główną ze starym chipem audio…

płyta główna to asrock a770de+

Te pierdziawki zadowolą się dowolną integrą HD Audio.

Jeśli planujesz podłączać słuchawki, lub lepsze głośniki, to dobrym wyborem będzie Xonar DG/DGX, albo Xonar DX.

Aczkolwiek basu trochę ubędzie, bo to są karty nastawione bardziej na neutralne granie.

Odyniec: nie przesadzaj z pierdziawkami, to bardzo dobry zestaw za niewielkie pieniądze, mam to i wiem, u mnie grają w układzie 3.1 i jest w porządku, aż ściany drżą.

Masz i chwalisz. A chwalisz dlatego, że masz. Ewentualnie nie masz porównania z choćby zwykłym stereo za podobne pieniądze. A sposób w jaki je użytkujesz (3+1) jest kompletnie pozbawiony sensu.

Te głośniki, przy dobrym rozstawieniu nadają się tylko do filmów zapisanych w 5.1. 

Te ściany to masz chyba z kartonu, że drżą.

 

Pozostałe dwie satelity nie mieszczą się na biurku. Ja widzę w tym sens i o to chodzi

 

Pozostałe satelity stawia się za plecami, lub po bokach.

Jak nie ma miejsca, to kupuje się głośniki stereo albo 2.1.

to juz nei wiem czy jest sens kupowac karte dzwiekową czy na zintegrowanej zostac ? słuchawek nie mam zamiaru podłączać

– Dodane –

asus xonar dg 5.1 mogę mieć za 60zł używke, tylko czy warto ? czy nie będzie wgl roznicy miedzy zintegrowaną podczas normalnego uzytkowania

Będzie różnica w barwie dźwięku, bo obie karty grają inaczej. Jeśli lubisz dużo basu, to niekoniecznie model DG jest dla Ciebie  Xonar ma więcej możliwości konfiguracyjnych, oraz wciąż wierzę w Ciebie, że podłączysz pod kartę coś lepszego :wink: