Jaka karta dzwiękowa?

Witam,

Planuje zakup karty dźwiękowej , jednak mam z tym mały problem bo zupełnie nie wiem co wybrać im więcej czytam różnych opinii, recenzji, testów tym bardziej nie wiem co będzie słusznym wyborem. Zastanawiam się nad zakupem jednej z poniższych kart.

1 ) SoundBlaster Audigy2 ZS GOLD

2 ) SoundBlaster Creative X-Fi XtremeMusic

X-Fi jest droższe od Audigy2 o jakieś 100 zł i zastanawia mnie czy warto tyle dopłacać ??

Karta będzie wykorzystywana do gier ( a więc zależy mi na sprzętowej obsłudze EAX ), odtwarzania muzyki ( głównie pliki FLAC w wysokiej jakości ), oraz do filmów DVD ( DTS, DD ) . Zależy mi na jak największym odciążeniu procesora w wyżej wymienionych zadaniach.

Wszystkiego będę słuchał na słuchawkach ( choć nie wykluczam późniejszego zakupu jakiegoś zestawu głośników), dlatego też interesuje mnie również funkcja CMSS3D czyli możliwość uzyskania dźwięku przestrzennego na słuchawkach stereofonicznych (wiem że X-Fi posiada taką opcję jednak czy możliwe jest uzyskanie takiego efektu na Audigy2 ?)

Jaką kartę z wyżej wymienionych zakupić ? a może macie jakieś inne propozycje ? (tylko w granicach rozsądku tj. do 300 zł)

Audigy2 ZS też posiadają funkcję CMSS3D.

Ja bym chyba kupił już tą nowszą, tym bardziej że gdybyś miał Viste to chyba nie ma problemu ze sterami…

METANOL sterownik crative to porazka do x-fi, szczegolnie pod viste

bamasera jak pod xp to polecam x-fi music, tylko sluchawki musisz miec dobre - kupujesz karte za 300zl i sluchasz FLAC to pewnie masz dobre :slight_smile:

x-fi ma 3 tryby gry/rozrywka/tworzenie muzyki - w trybie ‘growym’ jakosc muzyki jest gorsza, ale eax dziala. W trybie ‘rozrywki’ jakosc muzyki lepsza, ale np. BF2 nie wykrywa x-fi i nie mozna ustawic najwyzszej jakosci dzwieku, trzeba przestawic na tryb ‘growy’

na http://www.benchmark.pl jest artykul o x-fi

Music jest lepsza od tych omawianych w artykule Xtreme Gamer i Xtreme Audio

poczytaj i zobacz komentarze - szczegolnie komentarze :slight_smile:

To że Xtreme Gamer i Xtreme Audio są gorsze od Music wiem od dawna dlatego też nie umieściłem ich na liście …

Co do wyboru karty to chyba jednak zdecyduje się na X-fi Music, tylko martwi mnie jedna sprawa dlaczego we wszystkich sklepach jest tylko wersja BOX (która jest przecież droższa) skoro tą kartę można kupić też jako OEM ?

Może zna ktoś jakiś sklep (najlepiej internetowy) gdzie można zamówić X-fi Music OEM ?? (do allegro nie mam jakoś zaufania)

bamasera wlasnie mi sie przypomnialo tej karty nie podlaczysz do front panela

http://img482.imageshack.us/my.php?imag … modbq5.jpg

tu jest instrukcja do podlaczenia pinow jakbys potrzebowal

Ja bym brał ta :slight_smile: