Jaka karta dzwiękowa?


(Bamasera) #1

Witam,

Planuje zakup karty dźwiękowej , jednak mam z tym mały problem bo zupełnie nie wiem co wybrać im więcej czytam różnych opinii, recenzji, testów tym bardziej nie wiem co będzie słusznym wyborem. Zastanawiam się nad zakupem jednej z poniższych kart.

1 ) SoundBlaster Audigy2 ZS GOLD

2 ) SoundBlaster Creative X-Fi XtremeMusic

X-Fi jest droższe od Audigy2 o jakieś 100 zł i zastanawia mnie czy warto tyle dopłacać ??

Karta będzie wykorzystywana do gier ( a więc zależy mi na sprzętowej obsłudze EAX ), odtwarzania muzyki ( głównie pliki FLAC w wysokiej jakości ), oraz do filmów DVD ( DTS, DD ) . Zależy mi na jak największym odciążeniu procesora w wyżej wymienionych zadaniach.

Wszystkiego będę słuchał na słuchawkach ( choć nie wykluczam późniejszego zakupu jakiegoś zestawu głośników), dlatego też interesuje mnie również funkcja CMSS3D czyli możliwość uzyskania dźwięku przestrzennego na słuchawkach stereofonicznych (wiem że X-Fi posiada taką opcję jednak czy możliwe jest uzyskanie takiego efektu na Audigy2 ?)

Jaką kartę z wyżej wymienionych zakupić ? a może macie jakieś inne propozycje ? (tylko w granicach rozsądku tj. do 300 zł)


(Unocal) #2

Audigy2 ZS też posiadają funkcję CMSS3D.

Ja bym chyba kupił już tą nowszą, tym bardziej że gdybyś miał Viste to chyba nie ma problemu ze sterami...


(boger) #3

METANOL sterownik crative to porazka do x-fi, szczegolnie pod viste

bamasera jak pod xp to polecam x-fi music, tylko sluchawki musisz miec dobre - kupujesz karte za 300zl i sluchasz FLAC to pewnie masz dobre :slight_smile:

x-fi ma 3 tryby gry/rozrywka/tworzenie muzyki - w trybie 'growym' jakosc muzyki jest gorsza, ale eax dziala. W trybie 'rozrywki' jakosc muzyki lepsza, ale np. BF2 nie wykrywa x-fi i nie mozna ustawic najwyzszej jakosci dzwieku, trzeba przestawic na tryb 'growy'

na http://www.benchmark.pl jest artykul o x-fi

Music jest lepsza od tych omawianych w artykule Xtreme Gamer i Xtreme Audio

poczytaj i zobacz komentarze - szczegolnie komentarze :slight_smile:


(Bamasera) #4

To że Xtreme Gamer i Xtreme Audio są gorsze od Music wiem od dawna dlatego też nie umieściłem ich na liście ...

Co do wyboru karty to chyba jednak zdecyduje się na X-fi Music, tylko martwi mnie jedna sprawa dlaczego we wszystkich sklepach jest tylko wersja BOX (która jest przecież droższa) skoro tą kartę można kupić też jako OEM ?

Może zna ktoś jakiś sklep (najlepiej internetowy) gdzie można zamówić X-fi Music OEM ?? (do allegro nie mam jakoś zaufania)


(boger) #5

bamasera wlasnie mi sie przypomnialo tej karty nie podlaczysz do front panela

http://img482.imageshack.us/my.php?imag ... modbq5.jpg

tu jest instrukcja do podlaczenia pinow jakbys potrzebowal


(system) #6

Ja bym brał ta :slight_smile: