Jaka karta dzwiękowa?

Otóż mój kuzyn kupił wczoraj zestaw głośników z creativa 5.1 i niestety nie działają mu wszystkie głośniki, pewnie jest to spowodowane brakiem karty dźwiękowej, co poradzicie?? jakiegos soundblastera czy co?? dajcie link gdyby sie dało żeby to było coś tańszego. Z góry dzięki.

No tym zdaniem to mnie rozwaliłeś :smiley:

Jak nie ma karty dźwiękowej to jakim cudem w ogóle mu działają głośniki? :stuck_out_tongue:

Na pewno ma zintegrowaną dźwiękówkę, niech ściągnie do niej soft ze strony producenta płyty głównej, w panelu sterowania może też stawić 5.1

panel sterowania > dźwięki i urządzenia audio > ustawienia głośników > zaawansowane > ustawienie głośników

dejok , podaj jaką on ma kartę dźwiękową (jeśli ma) i jaka płyta główna.

Należy także sprawdzić czy w sterownikach od karty dźwiękowej i w panelu sterowania wszystko jest odpowiednio ustawione.

Podaj jaki ma budżet na ew. zakup karty muzycznej. Jeśli z tanich to Creative Audigy SE [75zł] w zupełności mu wystarczy.

Jaki model tych głośników posiada?

a co ma do tego model głośników, kiedyś jak jechałem na zintegrowanej 5.1, to i tak jedyne czym mogłem

sie cieszyć, to dźwiękiem stereo, dopiero zakup karty rozwiązał sprawe…

Panowie przypominam, że niektóre starsze płyty główne mają układy obsługujące jedynie dźwięk 2.1, w takim wypadku jedyne rozwiązanie to zakup dodatkowej karty na pci, choćby nawet Sound Blaster Live! 5.1.

nie opłaca sie :wink: lepiej SB Audigy SE…

opłaca czy nie-wystarczyłby w zupełności…ps, między Sb Live a Audigy znaczącej różnicy i tak by nie odczuł…

kuzyn ma karte zintegrowana, działają tylko 3 głośniki. w tej karcie ma 3 wejścia w tym jedno na microfon. co mi radzicie?

nie ma wyjścia na tylny kanał i osobnego do subwoofer’a (choć nie zawsze on jest konieczny) rada-dowolna karta 5.1 teoretycznie. A praktycznie wspomniamny MINIMUM SB Live 5.1.

lol za podobną cenę mamy Audygy SE.

SE to kastrat, lepiej używkę Audigy 2

a może jakiś ling na allegro?? :smiley: byłbym wdzięczny ![-o<

za podobna cenę tak. ale SB Live 5.1 to kompletne minimum, więc po co co chwile ktoś gada lepiej dołożyc tu czy tam pytal co musi zrobić więc mówię, nie powiedział jaki ma fundusz itp więc podałem mu najprostszy sposób i najtańszy racjonalny