Jaka karta dźwiękowa?

Witam szukam jakieś taniej karty dźwiękowej do pc cena to 50-80zł, głównie do gier (CSa) jak i muzyki, obecnie mam integre która ciągnie głosniki Creative 5.1 i słuchawki superluxy hd 681, chciał bym ją zastąpić, czyms lepszym. Co polecacie w tej cenie ?

Dozbierać do ok 130 zł za  Xonara DG? :wink:

Xonara sam posiadam tyle, że model D2X-XDT. Karty są jakościowo bardzo dobre, ich największą wadą są jednak sterowniki. Po dzisiejszy dzień dla systemu Windows 8/8.1 dostępne są jedynie sterowniki w wersji beta więc dla nowszego Windowsa 10 i kolejnych odsłon tego systemu raczej bym się ich nie spodziewał. Na dzień dzisiejszy Xonara bym sobie na Twoim miejscu odpuścił i rozejrzał się za czymś ze stajni Creative.

A coś tańszego jest sens brać ? czy najlepszym rozwiązaniem dołożyć do Xonara DG ?

Do ASUS XONAR są sterowniki UNI XONAR

http://maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/

Aktualnie mam ASUS XONAR D2X w Windows 10 64Bit na tych sterownikach i działa doskonale.

Miałem w Windows 8.1 64Bit XONAR DX 7.1 i tez było OK

To jest modyfikacja na podstawie sterowników do 8.1. Pod Windows 10 jeszcze oficjalnych nie ma, ale mają się pojawić. Ludzie miewają problemy na tych sterownikach, w zależności od sytuacji i modelu. 

Podobno jest jakiś problem z dźwiękiem w Chrome, oraz inne.

Za opieszałość wiń producenta przetworników do tych modeli, firmy C-Media, nie Asusa.

 

Sterowniki niby Beta, ale działają poprawnie. Pewnie zapomnieli przemianować wersję :wink:

czyli panowie do 80zł ?

Xonar DG/DGX (jedna na PCI, druga na PCI-E). Poszukaj używanych, jeśli nie możesz kupić nowej.

w moim przedziale ciązko i urzywke znaleźć, a coś tańszego i w miare dobrego ?

Taniej masz odgrzewane Creative. Nie polecam. 

A urzywana X-Fi Titanum ?

Zależy w jakiej cenie…

np cos takiego tylko ze gamer

Już lepiej poszukaj używanego Xonara DS. Dostaniesz poniżej 100 zł.