Jaka karta.G pod ten config

Proc: AMD altchon x4 630

Ram: 4g goodram ddr3 1x

Płyta główna: N68C-GS FX

2 dyski HDD WD

Zasilacz Chieftec GPA-450S8 450W

Linia 12v1 21.0A

12v2 18.0A

Łącznie 360W

 

Moje pytanie jest takie,  jaka karta graficzna pasowała by do tego configu ?

Oczywiście karta G. do gierek.

A budżet jaki?

GTX 750 Ti można wsadzić.

Coś około 500 zł używane/nowe czy radeony/nvidie to nie ma znaczenia.

Z używanych zastanawiałem się nad GTX 660 a ta 750 Ti wydaje mi się po prostu słaba.

 

Źle Ci się wydaje. Wśród nowych kart jest to najlepsza propozycja za te pieniądze. 

GTX 660 jest niewiele tańszy na rynku wtórnym. Traci też przez sterowniki, które nie wprowadzają już poprawy wydajności dla starszej architektury. 

A coś z Radeonów ?

Jakieś konkrety bo wiem że jest seria GTX 750, chodzi mi tu o model który ma największy potencjał do OC.

Masz niezbyt wydajnego Athlona, raczej nie potrzeba mu dodatkowego obciążenia w postaci sterownika AMD. 

GTX 750 Ti jest tutaj dobrze dobrany.

GTX 660 wypada lepiej w grach i benchmarkach niż GTX 750Ti.

Wypada podobnie. Ale nie otrzymuje już żadnych poprawek wydajności w sterownikach i jako używany kosztuje w granicach 500 zł.

Możesz go wziąć, skoro się upierasz.

Ewentualnie jest opcja zwiększyć budżet do 700 zł i brać tego GTX 950, tylko nie wiem czy to reklama czy fakty z tą wydajnością.

Jakie jest twoje zdanie ?

Na tym athlonie i tak się nie dowiesz bo tą wydajność zablokuje. Możesz wziąć lepszą kartę ale i tak czeka cie wymiana procesora i płyty głównej.

-Pytałem czy ta GTX 950 nie jest przereklamowana.

-Wymiana płyty głównej jest nieunikniona :smiley:

-A jakbym tak zrobił OC na procku to nie ograniczał by tak tej GTX 950 ?

OC to tu jest raczej konieczne do każdej karty. To nie jest takie proste że jak słaby procek to dać słabą grafikę i sie nie będą ograniczać. Jedne gry dużo wymagają od procesora a inne mniej.

Masz przykładowy test http://pclab.pl/art66856-16.html ostatni Phenom jest dużo lepszy od twojego athlona a według tego testu grać się na nim nie da bo średnio 20fps

-Podobno te nowe DX 12 i Vulcan mają mniej polegać na CPU a bardziej na GPU.

-Czytałem ostatnio artykuł tutaj o tym :smiley:

-Fallout 4 jest na starym silniku który pamięta czasy morrowind’a, więc raczej najnowszych “fjuczerów” nie ma. Fallout 4 zacina nawet Rockowi który ma I7,SLI GTX 980ti i GTX 980.

 

To zależy od producenta gry. Niskopoziomowe API DX12 pozwala odciążyć procesor, ale nie licz, że uczyni to z tego Athlona procesor zdatny do wymagających gier.

OC Athlona 630 na tej płycie będzie problematyczne. Nie da Ci też zbyt wiele pod kątem wydajności.

Moa rada jest następująca: kup GTX 950 jeśli zamierzasz zmieniać całkowicie zestaw w niedalekiej przyszłości. Jeśli nie planujesz, to GTX 750 Ti jest lepszym wyborem. 

-Kupię tą GTX 950

-Zmienię płytę i będę kręcił tego procka, a kiedy nadejdzie właściwa pora jego też zmienię na jakiegoś AMD ;d

Dzięki za odpowiedzi, można zamykać.

Widze że jesteś całkiem zielony w temacie, AMD obecnie nie nadaję się do gier. Kupno płyty pod tego athlona i kręcenie go to głupota i strata kasy. Obecnie procesor typu intel i3 jest lepszy w grach od najlepszego AMD. 

Jak zmieniać to tylko intel

Strata pieniędzy na nową płytę pod ten sam procesor. Nie zrób takiego głupstwa.

Kiedy nadejdzie właściwa pora zmieniasz na Intela. Nawet tani Pentium G3258 pogoni tego Athlona. Dodatkowo można go dosyć solidnie podkręcić.

Czerwonych darzę sympatią i to się raczej nie zmieni, za monopolem też nie przepadam.

Jak na teraz pewnie bym  kupił używanego Phenom’a 955,965 a z nówek to FX-4300,Athlon 860K albo poczekałbym do zen’ów.

To chyba tyle jeśli chodzi o temat procesora ;d

I z bezsensownej sympatii do kawałka krzemu tracisz pieniądze na nieopłacalne podzespoły?

 Rób co chcesz. Twoje pieniądze.

Zobaczymy co przyniosą Zeny, jest to ostatnia deska ratunku jeśli chodzi o AMD (mam wielkie nadzieje co do tych Zen’ów).

A jak nie to będę musiał się pogodzić z wujkiem Intelem :C