Jaka karta gaficzna do 500zł do i7 920?

Witam!

Jaką polecacie kartę graficzna do AsRock X58 Extreme + i7 920 D(0) (2,66@3,4-3,6GHz)+ 3*2GB RAM 1333MHz Patriot CL8+ Corsair CMPSU 650 TXEU ?? I proszę o nie komentowanie typu AMD Phenom II był by lepszy… Już się zdecydowałem.

Sapphire Radeon HD4850 Vapor-X

512 czy 1GB?? przypominam ze mam monitor 22" 1680x1050 i fajnie było by grać na wysokich detalach. Nie lepszy będzie GTS250 512?? nie będe kręcił karty.

Nie będzie bo zależy to od konkretnego tytułu, a ogólnie w wyższych rozdzielczościach lepiej radzi sobie zwykle radeon.

Co do kwoty… za 520zł jest 4870 z 1gb ddr5…

http://allegro.pl/item701162985_1024mb_ … 5gb_s.html

I to plasuje się na równi z gtx 260 więc specjalnie bym się nie zastanawiał.

//vapor byłby cichy owszem, ale obrotami chłodzenia xfx’a można programowo sterować i aż tak głośny nie jest… szczególnie w spoczynku… no i trzyma temperaturę rdzenia zdecydowanie poniżej 80stopni w stresie po oc na 790/4400MHz (przynajmniej mi tak trzymał :stuck_out_tongue: a ponieważ to właściwie referent więc wniosek mogę uogólnić do pozostałych takich samych kart :slight_smile: ).

ja zadnego oc robić nie bedę… :wink: ale kartę chciałbym ze sklepu np. agito, morele.net, ramnet bo chcę zaoszczedzić na przesyłce bo składac niedługo bedę cały zestaw

Najtańsze 512mb wersje 4870 w tych sklepach są droższe od tej 1gb więc sugeruje oddzielny zakup karty graficznej z allegro i samodzielne jej zainstalowanie w komputerze co jest dziecinnie proste, bo w przeciwnym przypadku nie zaoszczędzisz tylko przepłacisz i to zauważalnie sporo.

no skłądac sam wszystko będę … :slight_smile: a karty graficznej jednak jeszcze poszukam na ALLEGRO tak jak p[olecasz :wink: chyba masz racje.