Jaka karta graficzna AMD

oczywiście lepsza od 570, minus to 4 gb vs 8 i , niestety, ryzyko dotyczące długości życia :wink: Średnio 2-3 razy w tygodniu mamy na forum historię “braku obrazu” :slight_smile: Jeżeli jesteś świadomy , to nie widzę problemu w zakupie :wink:

A teraz ostatnie pytanie co do wymiarów karty graficznej.
Bo na każdej stronie producenta kart prosi o wymierzenie płyty głównej i obudowy bo ma powiększony radiator na 2 gniazda i nie wiem czy się zmieści czy wejdzie bo musi mieć dobre chłodzenie.
Moja płyta: ASRock A320M Pro4
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

Zmieści.

To jak karta ma np 25 cm a płyta główna 24,4 cm to bez problemu zmieści się ?? Bo wydaje mi się że trochę ta karta wyjdzie poza płytą

i co z tego;)?
Ważne żeby weszła do obudowy, a ona ma ponad 25 cm , możesz mieć płytę 16cm mini/micro itx, a obudowę 50cm dugości;) Ciebie z płyty interesuje tylko slot pcie;)

Druga sprawa, jak wsadzisz kartę, to wrzuć ją w ten dolny, bardziej oddalony do procka slot.
No i jeżeli nie masz wentylowania budy, to warto pomyśleć, generalnie niższa temperatura wpływa pozytywnie na żywotnośc elektroniki :wink:


Nie będzie karta uciskać o ten znak ASRock?? sorry ale naprawdę nie wiem co to jest xD
Bo umieszczona będzie w tym pierwszym gniazdku . to bez problemu wejdzie karta w 25 cm ?? a płyta ma wymiar 24 cm ??
dlaczego trzeba dac na dolny slot?? nie powinno być w pierwszym??

ja mam jedno pci x16 a drugi to jakaś inna wersja

Nie powinna nic uciskać, oba długie sloty pcie masz w standardzie 16, wiec bez problemu.
Wspominałeś:

żadna inna, ta płyta ma chyba 1x 16 1x4 i 1x1 karta powinna pójść w każdym, ale 16 będzie najszybsza.
Nie wiem tylko, które jest które, sprawdź to.
O umocowaniu na dole wspomniałem dlatego, że jeżeli jest możliwość, to lepiej zostawić więcej miejsca;)

u producenta piszę że maksymalny wymiar pamieci karty to 2 gb to może być karta z 8 gb vram??

serio karty? a nie pisze raczej coś w stylu “shared video memory 2 GB”- shared, czyli dla INTEGRY w procku :wink: Na karcie zewnętrznej możesz mieć i 20GB.

Shared memory default 2GB. Max Shared memory supports up to 16GB.** Czyli mój błąd może być więcej

Chodzi o to :
https://zapodaj.net/2e42db84f7576.jpg.html
czy to nie będzie przeszkadzać i nie wejdzie do slotu płyty głównej??
Bo chcę kupić tą kartę https://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/EX-RX570-O4G/ProductPrint/ bo ta karta ma 24 cm a płyta 24,4 cm