Jaka karta graficzna będzie pasować do tej płyty głównej?

Witam wszystkich :slight_smile: Mam pytanko, jaka karta graficzna będzie pasować do płyty głównej: Gigabyte P55M-UD2 :?:

Chcę kupić za niedługo GTX’a 550 i nie wiem czy będzie pasować. Ewentualnie proszę o podanie jakichś innych propozycji :slight_smile:

Proszę o pomoc, z góry dziękuje :smiley:

o tym czy karta graficzna będzie pasować stanowią dwa czynniki

slot na karte graficzną (agp-stary port już nieużywany lub pci-e x16 - port aktualnie montowany do wszystkich płyt głównych)

twoja karta graficzna posiada nowoczesny port pci-e x16 , tak więc karta graficzna pasować będzie

tym drugim czynnikiem jest zasilacz, zasilacz musi być markowy tj. OCZ / tagan / fortron / be quiet , i musi miec wtyczkę 6pinową do karty graficznej, gdyż karta którą wskazałeś wymaga dodatkowego zasilania

a 3 czynnikiem jest procesor, ponieważ gdy masz słaby to grafika nie będzie wykorzystywana

moja karta ma podłączaną wtyczkę od zasilania także mam odpowiedni zasilacz, posiada on 650 Wat także bez problemu sobie poradzi :slight_smile:

Dziękuje za pomoc :slight_smile:

procesor nie uniemożliwia podłączenia karty, a pytanie brzmi czy karta będzie pasować do tej płyty głownej, jego płyta ma socket 1156 więc sądze że ma procesor intela serii I, i nie będzie ograniczać karty graficznej, podsumowywując masz racje jeśli ma słaby procek to może ograniczać, ale nie może uniemożliwić podłączenia

Podaj dokładny model tego zasilacza

pod pojęciem czy będzie pasować miał też na myśli czy będzie to dobry wybór więc trzeba było go też uświadomić co do procka

Ja bym polecił zamiast GTX 550; HD6850: http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd6850-1gb-471250502-8545-406509/