Jaka karta graficzna będzie pasowała?

Cześć . :slight_smile: Mam pytanie jaka karta będzie pasowała do mojego złomka ? :smiley: Tak do 300zł.? 

Dzięki za pomoc .  :-D A jeżeli chodzi o zasilacz to niezbyt się orjętuje bo na kablu zasilającym pisze 250V a w środku jest taki kabelek i pisze 600V . Patrzałem na obudowie zasilacza ale nic nie pisało… A tak przy okazji to model komputera to Dell optiplex gx280 :) 

Do tych kompów wejdzie chyba tylko karta Low Profile. Poza tym zasilacz jest za słaby na rozbudowę. Możesz włożyć jakąś low profile np. Nvidia 610, ale czy to ma sens na tak stary komp?

V to Volt. czyli napięcie. Co do tych 600 to nie wiem co to ale raczej nie Waty - one raczej miały ok 250 W.

Ja mam akurat wersje Tower :slight_smile: Może jest jakiś program który pokazuje dokładnie dane np. zasilacza ? W tedy bym dokładnie napisał.Ogółem wydaje mi się ze procesor jest ok , ale pewnie się nie znam . :P A tak sobie myślałem ze może chociaż Radeon 7700

A jeszcze 3 gb ramu , jakby co :smiley:

Jeżeli masz pełnowymiarową obudowę i zasilacz >=400W to możesz zamontować 7770, ale nie wykorzystasz jej w 100% z tym procesorem.

 

Zakup tak mocnej karty do tego starocia nie ma najmniejszego sensu, zdecydowanie rozsądniejszym wyborem byłyby karty typu  GT240, GT430, GT440, GT620, GT630, 6570.

Dobra,dzięki . Mam jeszcze pytanie,jaka będzie jeszcze dobra by sobie pograć w nowsze tytuły ( nie koniecznie na ultra czy high ) . Ta GT630,6570 czy może jednak 6670. Osobiście nie mam zbyt dużego doświadczenia wiec się nie denerwować :smiley:

Radeon HD 6670 1GB GDDR5 - koniecznie z pamięciami GDDR5 

Ja$

Ten komputer ma procesor pentium 4, wątpie aby dało się na tym pograć w nowsze gry które coraz częściej wymagają procesorów wielordzeniowych.

Kolego masz w 100%-tach rację, ustosunkowałem się tylko wymienionych kart graficznych. 

Ah.Jo … Dzięki za pomoc , z gier zawsze coś tam pójdzie niekoniecznie z tego roku czy z tamtego . Nie jestem wymagający :smiley: Czyli jeżeli chodzi o grafike to wziąć tą 6670 czy może nie szaleć i jednak 6570 ? Bo widzę że mój proc nie należy do najlepszych ;p 

Prawdą jest, że komputer swoje “lata świetności” ma już za sobą, ale jeśli finanse Ci pozwalają to kupuj HD 6670. Wydusisz tą kartą “siódme poty” z procka.

 


Wg mnie nie warto inwestować w nową kartę graficzną. Najlepszym rozwiązaniem było by kupienie jakiejś płyty głównej obsługującej min. procesory z serii Core 2 Duo, później dokupić jakiś tani procesor Core 2 Duo, i dołożyć trochękasy do używanej 6670. Tylko nie wiem jakiego rodzaju masz płytę główną, bo wydaje mi się że porty z tyłu mogą niekiedy niepasować.

 

Np.

http://allegro.pl/asus-p5b-vm-se-3-m-ce-gwarancji-i3722317095.html

http://allegro.pl/intel-core-2-duo-e6750-2x-2-66ghz-4mb-pasta-termo-i3721465175.html

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd-6670-i3759380098.html

 

Razem ok. 400 zł i będzie o wiele wydajniej, nawet jeśli teraz byś kupił samą kartę np. 6670 to i tak będzie się wszystko zacinać…

Jeśli nie  C2D to chociaż Athlon X2. Intele są drogie.