Jaka karta graficzna dla Dell Optiplex 755?

Jeszcze jeden screen.

Ten drugi ważniejszy. :wink:
I co my na nim widzimy?

  • Dysk jest ok 2x wolniejszy od obecnych HDD, po części to wina sata 2, ale więcej raczej stara technologia. :wink:
  • Zdrowie dysku tez nie wygląda za rózowo, powtórzyłbym ten test, najlepiej na live CD, ale wygląda na to, że pierwsze 50 GB powinieneś zostawić nieprzydzielone i Windowsa instalować od 51 GB. Taki spadek z plikami systemowymi może dodatkowo “zamulac”.

Wklej jeszcze, jak możesz Health, możliwe, ze sa jakies bad sectory już (chyba, ze ejsteś na 100% pewny, ze nie ma?).

OK. Robię healtha.

to jest sacren health. Error sc

an jest w trakcie.

Przepustowość SATA2 to prawie 400MB/s :wink: ten dysk nie wykorzystałby nawet połowy możliwości sata1

No fakt sata 2 wystarczy, co do tematu:

  • proponowałbym powtórzyć skan i jeżeli potwierdzi dolinkę na początku przed zainstalowaniem Windowsa “wydzielić pusta i nieuzywana partycję”
  • lub lepiej Windowsa wrzucić na najtańszy nawet ssd.

Ten dysk i tak jest wolny a na kiepskich komórka dochodzi dodatkowe spowolnienie w łądowaniu systemu/programów.

Skan dysku przez HD Tune nie wykazał uszkodzeń. Wszystko na zielono! Reasumując dotychczasowe zrozumiałem, że Sata 2 jest wolniejszy od Sata1. Czyli lepiej jak ten dysk stanie się zewnętrznym, a kupię Sata 1 o równoważnej pojemności. Na SSD teraz nie mogę sobie pozwolić (potem też nie). PC jest stareńki, a ja też mam swoje lata.

3>2>1 = 3 najlepsza.

Nie, nie kombinuj. :wink:

Cóż, napisz w dziale Giełda->Sprzet komputerowy, że chętnie przygarniesz jakikolwiek SSD do starego PC. Najwyżej zwrócisz 5 zł za znaczek i kopertę, na sam system dla Ciebie nawet używana 60 by wystarczyła. Może akurat ktoś ma. :wink:

No ina koniec: uszkodzeń mechanicznych nie ma, ale dysk jest “stary” ma zużycie tak gdzie zwykle lezy Windows.

Dziękuję za dotychczas. Pozdrawiam i życzę dobrego zdrowia. Kończymy i zamykamy temat. :sleepy: