Jaka karta graficzna dla Dell Optiplex 755?

Dell Optiplex 755, procesor Intel Core 2 Duo E8400-3 GHz i karta graficzna Q35 Express Chipset Family 8086, syst. Windows 7 Home. Grafika trochę szwankuje i chcę zmienić kartę graficzną (niski profil) na taką aby móc aktualizowac na Windows 10. Prosze o wskazówkę? Bez gier - internet, zdjęcia i wideo.

Która wersja obudowy?

Wymiary: około 40x35 i wys. 12 cm, to drugi z lewej.

Nie ma żadnej porady. Proszę zamknąć temat

eh… kup low profile 5450 czy gt 210 za 30 zł … ale to i tak mija się z sensem. Na 2 GB ram, dysku hdd z poprzedniej epoki i procesorze e coś tam Internet będzie nieużywalny, video z youtube pewnie nawet w 720p nie ruszy. Trzeba by quada, min 4 gb ram i ssd… a skoro płyta pada…

Dajże spokój… odpali chłop menu na Windows 10™ i wywali komputer przez okno :smiley:

Z jakiego niby powodu? Czemu ma niby źle działać Windows 10 na Intel Core 2 Duo E8400? Wystarczy dodać 2GB RAM.

4GB RAM też będzie mało. Potem co - jedna karta przeglądarki i obydwa rdzenie na 100%?

Rzeczywiście - bajka ;]
https://www.youtube.com/watch?v=EARzei30pv0 .

Kochani. Ram zwiększyłem do 4GB jakieś półtora roku temu. PC chodził na 7-mce do 26 listopada br. Średnie wskazniki pracy RAMu to 44-75%, natomiast CPU od 0 do 70% - chwilowo osiągają 100%. Moje pytanie o kartę graficzną podyktowane zostało informacją, że karta dla 10tki musi być zgodna z Directx i WDcoś tam. Ukłony dla ekspertów.

Zgodna? Prawdopodobnie teoretycznie. Chodzi Ci pewnie o Directx 9 (było kilka podwersji bodaj) i ten pakiet obsługuje Twoja wbudowana grafika. Dlatego tez Twoje pytanie brzmiałod ziwnie, ludzie na takim sprzęcie w ciemno instalują 10 i działa. Także dziękuję za ukłon i doceniam. :wink: Inna rzecz jak będzie działało, niby dodałeś do 4 GB Ram, ale sam Windows łyknie na start z 1,5.

Tu wątek na ten temat:

https://www.dell.com/community/Optiplex-Desktops/Optiplex-755-SFF-GPU-upgrade/td-p/6105800

Wczoraj przesiadłem się na 10tkę. Po uruchomieniu się 10tki dałem koniec tematu. Startuje długo, około minuty. Fotki dłużej. Youtube jeszcze nie uruchamiałem, ale przeiwduję, że z wyświetlaniem będą kłopoty.

Sprawdziłem u siebie na słabszym procku (e7400) i Win10 chodzi bardzo płynnie w dodatku z uruchomionymi różnymi dziwnymi rzeczami w tle jak lokalny serwer sql. Youtube też działa dobrze do rozdzielczości FHD, ale tylko w chromowatych przeglądarkach, na firefoksie maks to 720p.
Złomik, na którym sprawdzałem to optiplex 760 z dołożonym RAM do 8G i dyskiem SSD, bez dedykowanej karty. Rozbudowa skrzynki nie kosztowała nawet 100 zł :stuck_out_tongue_winking_eye:

HDtune ;-)? zdrowie + prędkość.

Nie ma nawet sensu sprawdzać tego dysku skoro to HDD :wink:


HDD: WD5000AVDS 500 GB. Wg HD Tune Health - wszystkie ID są OK, average speed - 67 MB/s.

Screen wygląda tak, czy góry i doliny?
image

W zapytaniu Waszeci o screen mam x w niewielkim obramowaniu na czarnym polu. HD Tune już usunięty.

To znaczy, ze nie dało rady z tym testem? Ja bym to sprawdził, jeżeli dysk tak stary jak reszta, to masz sporą szansę, ze ma spadki na 0 w wielu miejscach-> lagi.

Nie wiem czy dobrze wykonałem screeny testowe. ![screen%20HDD|496x500](upl![screen%20HDD1|476x500](uploa

d://6ocXOtttdFHHIqiwJcbA65hfNXX.png) oad://eBumpWhsl5LtMcg3q58jX7tCo3k.png)