Jaka karta graficzna dla płyty głównej MSI 760GA-P43(FX)?

(ZeusJno) #1

Witam, nie wiem czy dobry dział, jeśli nie to prosze o przeniesienie.

Mam problem, mianowicie, zepsuł mi sie komputer, poszła płyta główna, procek i napęd, kupiłem nowy komp, ale bez karty graficznej, gdyż ta, która mi została z tego zepustego komputera była działająca, nie byłem pewien do końca czy pójdzie, ale mimo wszystko zainstalowałem, ta karta to GeForce 220GT, po zainstalowaniu wyskoczył mi jakiś błąd i ostrzeżenie... domniemam, że ta karta jest poprostu za słaba, ale moge sie mylić, jakby sie znalazł jakiś ogar i mi podpowiedział lub wyprowadził z błędu byłbym wdzięczny. A moje drugie pytanie jak w temacie, jaka karta graficzna będzie dobra dla tejże płyty głównej MSI 760GA-P43(FX) ? Mam tu jednego faworyta: http://allegro.pl/karta-graficzna-asus- ... tabsAnchor

Pozdro 8)

(sadaj72) #2

Myślę że gdy wyskoczy jakieś ostrzeżenie i błąd trzeba kliknąć jakiś przycisk, to powinno pomóc.

Ewentualnie mógłbyś dokładniej opisać wspomniane ostrzeżenie i dostać bardziej szczegółową odpowiedź.

Karta pasuje do tej płyty i do dowolnej innej ze złączem pcie.

Sprawdzi się o ile nie zamierzasz grać w nic poza saperem i pasjansem, do oglądania filmów także się nadaje.

(ZeusJno) #3

AD.1 cytat: Takie coś - Program AMD VISION Engine Control Center nie jest obsługiwany przez tę wersje sterownika włączonej karty graficznej. Zaktualizuj sterownik graficzny AMD albo włącz kartę AMD przy użyciu menedżera ekranów.

AD.2 cytat: Raczysz żartować :smiley:

Oczywiście, że gry jeśli już miałyby być na tej grafice testowane to tylko najnowsze: MaxPayne 3, BF3, NFS Most Wanted(2012), ale i starociem nie pogardze: GTA SA choćby :stuck_out_tongue:

(rgabrysiak) #4

Karta która jest twoim faworytem nadaje się do prac biurowych, o grach na niej możesz zapomnieć

(ZeusJno) #5

Hmmm, to jaką polecasz ? taką do 300zł.

(rgabrysiak) #6

Przeczytaj: karta-graficzna-300-t533692.html

(ZeusJno) #7

http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-a ... 80257.html

a taka nada sie do gier, nowszych niż saper czy pasjans ? :slight_smile:

czy też raczej do biura ?

Jakby tak to pomecze sie jeszcze jakiś czas na zintegrowanej.

(rgabrysiak) #8

To już coś konkretniejszego do grania, napisz jeszcze jakie parametry ma twój komputer, w tym jaki zasilacz posiadasz.

(ZeusJno) #9

procek AMD Phenom II 945 3.0, Ram 4gb, zasilacz 420

(falcon89) #10

Jaki model?

(ZeusJno) #11

KTM39668 lub TRZ - 420

(CrisPL) #12

Do wymiany bomba, włożyłbyś grafikę i miałbyś gwarantowane fajerwerki.

(falcon89) #13

Tracer.

Do poczytania http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 ... ml#6014195

(ZeusJno) #14

Tak Tracer, hmmm tam na tej czarnej liście i-box jest, miałem go w poprzednim kompie jakoś działał 6 lat bez zarzutu :stuck_out_tongue:

(rgabrysiak) #15

A ja miałem kiedyś nowego Tracera który podziałał 10 minut, później było małe bum :stuck_out_tongue:

Nigdy nie masz pewności ile takie niby zasilacze będą działać, kiedy przestaną i czy po awarii trzeba będzie wymienić tylko zasilacz czy może cały komputer.

Jak bardzo chcesz możesz zostawić zasilacz który masz ale robisz to na własną odpowiedzialność.

(ZeusJno) #16

Te komputery to czarna magia :smiley: chciałem dowiedzieć sie o karcie a tu prosze, dowiedziałem sie, że zasilacz to jakaś podróba... mam nadzieje, że inne podzespoły są ok.

(rgabrysiak) #17

Człowiek całe życie się uczy, ja też nie wiem wszystkiego :wink:

(ZeusJno) #18

To jedna kwestia rozwiązana, jeszcze druga, czy warto instalować tą karte GF 220 GT i ściągać sterownik ? I czy w ogóle pójdzie...

(rgabrysiak) #19

Karta, jak już wspomniał sadaj72 , zadziała na tej płycie. Jeśli nie masz innej to ją zamontuj, tyle tylko że w gry na niej raczej nie pograsz.

(CrisPL) #20

Pogra tylko w starsze tytuły i nie na mega detalach.