Jaka karta graficzna do 200-300 zł

Witam, chciałbym kupić kartę graficzną, niekoniecznie nową, cena to tak 200, 300 zł jaką chciałbym przeznaczyć :slight_smile: obecnie posiadam Asus EAH4850 1GB i niestety połamały mi się pióra od jednego (mniejszego) wiatraczka… poza tym karta jest głośna i czasami są z nią problemy…

Specyfikacja komputera:

Procesor: AMD Phenom II x4 965

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3P DDR3

Zasilacz: OCZ500MXSP (500W)

Ram: 4 GB Corsair

Opisz dokładniej.

Jeśli nie musisz zmieniać karty to wystarczyło by kupić jakieś chłodzenie (jest tańsze niż nowa karta).

Problemy typu że czasami zaczyna piszczeć podczas włączania komputera i przez to komputer się nie odpala.

Co do chłodzenia, to nie wiem czy dostałbym gdzieś taki wiatraczek żeby wymienić, bo na jednym to raczej działać to nie będzie sprawnie.

http://allegro.pl/asus-gf-gt-610-silent … 27881.html a co myślicie o tej karcie?

Do 300 zł z nowych kart to tylko HD6670 1GB GDDR5, ale jeżeli możesz dołożyć 50 zł to bierz HD7750 1GB GDDR5.

lorves ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Ok, dzięki za info. :slight_smile:

Zapomniałem dodać, że komputer służy mi głownie do gier, przeglądania internetu i programów typu fl studio.

GT 610 nie nadaje się do gier (tak jak napisano powyżej, nadaje się do komputera biurowego).

Jaki dokładnie model 4850 posiadasz?

Obecna karta jest na ddr5 a wygląda tak i-asus-radeon-hd4890-1gb-ddr5-256bit-pci-e-eah4890-htdi-1gd5.jpg

misiek345345 ,

Dodane 10.03.2013 (N) 15:32

lorves ,

To jest HD4890

Faktycznie, przepraszam za ten błąd, cyferki mam zamazane i nie zauważyłem dokładnie.

Nie ma sensu wymieniać tej karty na coś za 300 zł (lepiej wymienić samo chłodzenie, lub samemu prowizorycznie zamontować dwa (zapewne 90 i 80 mm) wentylatory na radiatorze, zdięcie).