Jaka karta graficzna do 300zl?

Witam, mam zamiar zmienić karte graficzna, i nie wiem jak się za to zabrać, obecnie używam karty graficznej radeon 6770 Hd 1gb, która ma problemy i przez to niedomaga. Teraz chcę kupić kartę nividi, do 300zl. Chcę kupic karte ktora bedzie lepsza od obecnej i która spokojnie uciągnie ETS2 czy War thunder na średnio/wysokich ustawieniach graficznych w 60fps nie schodząc poniżej, nie wiem jednak która karta graficzna bedzie pasować i bedzie kompatybilna z reszta komputera, proszę o pomoc i z góry dzięki :).

 

Specyfikacja komputera:

Windows XP 32bit SP3

Płyta głowna AliveNF6G-GLAN

Procesor AMD athlon II X2 245

2GB RAM 

Zasilacz Enlight model GPS-400AB C (400W)

Monitor w rozdzielczości 1920 na 1080

Hej.

Problemem jest u Ciebie zasilacz.

Enlight to dość dobra marka, ale jest zaledwie 400 wattowy a Twoja obacna grafika wymaga przynajmniej 450 watowego.

Najwydajniejszą kartą graficzną jaką dostaniesz za 300zł będzie hd 6950 lub odpowiednik Nvidii 560TI (lepiej sprawdzi się tutaj jednak amd) ale wymagają one przynajmniej 500W zasilacza.

Za lekko ponad 300zł dostaniesz 650TI i ta wymaga 430 wat zasilacza, niżej nie zejdziemy i tego nie obejdziemy.

Nowy to koszt 170zł np. Antec VP 500.

Dzięki za odpowiedz, nie wiedziałem ze moj obecny zasilacz jest za slaby dla tej karty graficznej, polecili mi ten myślalem ze wystarczy, nie zauwazylem tez problemow zwiazanych z tym, raczej sa to problemy typu wyrzucenie sterownikow w niektorych grach (w 2 przypadkach tak bylo). Zapewne nie ma mowy o lekkim podkręceniu obecnej karty graficznej? Co do nowego zasilacza,  w niedalekiej przyszlosci kupie, w takim razie jaka karta graficzna z tych trzech bedzie sie najlepiej sprawdzać?

 

HD6950 i AntecVP500 lub SilentiumPC Vero L1 500W.

  • podkręcenie

Hmm, wolałbym jednak Geforce, ew. za niewiele wieksza cene. Obecnej grafiki nie probowac podkrecac?

Na tym zasilaczu bym nie próbował.

To weź 560TI, podobnej wydajności do AMD karty Nvidii są zazwyczaj droższe na allegro.

Oki dzięki za pomoc, pozdrawiam 

Ew. Pozbieram kase i karte za wieksza sumke kupic, jak byly by dobra w przedziale 400-500zl?