Jaka karta graficzna do 4-letniego kompa do 50zł uzywana?

Witam. Obecnie mam kartę Sapphire Radeon x800 GTO 256MB/256-bit i chcę ją zmienić ze względu na to, że po długim użytkowaniu pada chłodzenie (przedmuchiwanie sprężonym powietrzem czy czyszczenie odkurzaczem już nic nie daje - co jakiś czas karta wpada w “turbulencje” i dosyć dokuczliwie syczy a poza tym głośno chodzi). Jaką kartę radzilibyście mi do takiego configu:

  • mobo: ASUS M2N-E (PCI-E x16)

  • procesor: AMD Athlon 64 3500+ 2,2GHz

  • RAM: 1 GB Kingston DDR2-533

  • zasilacz: Tracer 400W

  • hdd: Seagate 320GB Sata

  • os: win xp sp2

Chciałbym kartę z chłodzeniem pasywnym pod ten sprzęt, do ok. 50zł z allegro o parametrach podobnych/lepszych od mojej dotychczasowej karty. Co proponujecie?

Nie ma takich, do 50 zł kupisz Radeon 9550, a to jest kilka razy słabsze, chłodzenie w tej zmień i po problemie.

BTW zasilacz z czarnej listy, to przydało by się zmienić dla profilaktyki

http://www.allegro.pl/item1001146680_ch … _70al.html

No tak, ale da się zmienić chłodzenie z takiego:

sapphire-radeon-x800-gto2-p_54656vb.png

na to, co podałeś? Przecież tutaj mam chyba połączony radiator i wiatrak, a Ty podałeś linka tylko do wiatraka… Jak to jest?

Wentylator z radiatorem na grafice wygląda tak

http://www.night-modders.com/index.php? … ic&p=16459

Obecne będzie trzeba zdemontować, zmyć starą pastę, nałożyć nową zdjąć gąbki z pamięci przy takim chłodzeniu na pewną są, zamocować nowe.

Czyli rozumiem że to chłodzenie co proponujesz obejmowało by tylko rdzeń, a pamięci już nie?

Pamięci nie wymagają radiatorów, i tak będą owiewane od tego chłodzenia, ale jak chcesz to można zawsze dokupić radiatory koszt 10-20 zł

A myślisz, że lepiej wymienić jej chłodzenie czy kupić przechodzoną z allegro lepszą? Dodam, że mam ograniczone fundusze.

Nie kupisz w tej cenie karty lepszej od tego, do 50 zł są jakieś stare X550 (czyli moc R9550), czy inne graty 6200/7300le, X800GTO ma moc GF7600GT tyle że na Radeonie nie masz obsługi PS3.0, żeby kupić coś sensownego minimum 100-180 zł 8600GT lub X1950 Pro.

Ale na allegro jest np. 7600 GT od 1zł aukcje…

1zł to tylko cena wywoławcza :slight_smile:

popieram Tobiego, jeśli masz tylko 50zł to zainwestuj w chłodzenie, radiatorki na pamięci mogą się przydać także, jednak to dużo większa powierzchnia oddawania ciepła, jak i szybkość jego oddawania niż z samych kostek, zresztą podobne chłodzenie stosowało kiedyś Galaxy na swoich kartach, wiatrak Zalmana plus małe radiatorki na pamięciach i było bardzo chłodno i cicho.

W Twoim przypadku by kupić kartę używaną o podobnej lub trochę lepszej wydajności (a przede wszystkim bardziej nowoczesną) czyli np. Radeona HD3650/GeForce 8600GT potrzeba by 100-150zł

Na tyn zasilaczu wytrzyma karta graficzna ale żeby była bez dodatkowego zasilania zresztą karta do 50zł nie będzie z dodatkowym zasilaniem ani też taka dobra.