Jaka karta graficzna do 500zł?

Na wstępie, mam kompa: Penium 4 2,4 GHz (Northwood - czy jakoś w ten klimat, nie pamiętam), RAM 512 kingstona, dysk nieważny, płyta ASUSa P4S-533E (AGP 4x)

Mam zamiar kupić tanią kartę graficzną do 500zł dla tego komputera. Nie mam pojęcia kompletnie jak to teraz jest z kartami, więc pytam was co będzie najlepsze.

Oczywiście odpadają buble typu MX-y i inne wynalazki. Karta musi mieć obsługę DX9 (ale która nowa teraz nie ma :slight_smile: ). Nie wiem czy brać karty nVidia czy ATI. Na kartach ATI to już się w ogóle nie znam. No i najlepiej by było dostać cudeńko tylko z radiatorem, żeby oszczędzać uszy :smiley:

Z góry dzięki za pomoc!

P.S.: Rady typu wyrzuć więcej kasy i zmień kompa możecie sobie darować. Potrzebuję tylko lepszej karty graficznej bo teraz to nawet Heroes of Might and Magic V się nie włączy.

Ja mam ATI Radeon 9550 series ma 128mb, jestem z niej bardzo zadowolony chodzi super na szystkich gierkach (oczywiscie na tych, w ktore gralem :smiley: )POLECAM!

P.S.

Stoi teraz ok 300-400zl

Ja polecam karte graficzną ATI Radeon X700

Stoi teraz ok 189-309 zł

Ja raczej bym kupił R9600 jest cena koło tej a R9600 mb128 bit128 pracuje lepiej niż R9500 mb256 bit128.

wiem to napewno sam sprawdzałem na swoim kompie obydwie

Złączono Posta : 05.05.2006 (Pią) 13:50

ale to tez w sumie zależy do czego ci ona.

Chcesz grać w gry coś jak most wanted na średnich detalach ??

R9600 raczej to pociągnie

Za te pieniądze możesz dostać kartę nazwijmy to ze “średniej półki”. Tania jest IMO wtedy, gdy kosztuje 200 i mniej.

GeForce 6600 GT - tylko wybrać producenta i model

ATI - w zasadzie jest poza Twoim zasięgiem, jeżeli porównywać z 6600gt, musiałbyś miec X800 (ewentualnie X700, może być pro ok. 400zł) a z tego co widzę kosztują więcej niż 500. Więc odpadają. 9550 nawet jeśli się “kręci”, to z tą kasą nie ładowałbym się w to.

TU masz zestawienie kart. Jakie directy obsługują, ile mają potoków, jaka jest przepustowość pamięci czy jakiego rodzaju one są. Może po lekturze tego będzie łatwiej podjąc decyzję.

ciekawe po co mu taka karta graficzna skoro ma agp x4 :?

w zupełności starczy x700 chociaż i tak nie wykorzystasz jej możliwości na tej płycie głównej bo masz złącze agpx4

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18845

W sumie też myślałem o 6600GT, np. tą http://www.znak.pl/index.php?cid=143&sc … g128DVIBOX

szkoda, że (przynajmniej w tym sklepie) nie ma modeli z pasywnym chłodzeniem pod AGP, ale chyba powinny być w ogóle dostępne?

Znalazłem taki pod PCI-E http://www.znak.pl/index.php?cid=143&sc … 28DVI+SP+B

haha no wykazałeś się mądrością :x

różnica w wydajności będzie b. niewielka 1-2 % w stosunku do agp8

Na stronie Gigabyte piszą, że jest wersja z pasywnym chłodzeniem dla 6600GT, tylko się zastanawiam ile będzie za to więcej?

A propos AGP 4x to jak kolega wyżej napisał. Praktycznie żadna karta graficzna nie wykorzystała możliwości AGP 8x, ponieważ częstokroć ilość pamięci na karcie jest wystarczająca i nie potrzeba używać RAMu kompa poprzez AGP.

w moim przypadku gdy kiedyś miałem agpx4 to różnicę miałem baardzo widoczną :evil: teraz mam agpx8 i grafa o wiele lepiej wygląda jak kiedyś

wigrus zatrzymaj sobie te komentarze dla siebie :evil: :evil: bo wiem jak u mnie było :twisted:

:shock:

Skiff

zdecydowanie jeżeli znajdziesz taką kartę to ją kup:

i patrz na szynę pamięci(musi być 1,6ns) :wink:

Poszukałem trochę informacji o Galaxy GeForce 6600 GE i to jest zwykły 6600 tylko podkręcony. W takim razie jak odnosi się on wydajnościowo i cenowo w stosunku do 6600GT?

To chyba stery miałeś złę, albo ramu mało… Jest wiele innych czeynnoków któe na to wpływają, ale pomiedzy AGPx4 i x8 nie widać różnicy.

Grafika wygląda o wiele lepiej wedgług Ciebie? TO może daltego że usatwiłeś wyższe detale itp. bo taka różnica to ciężka do określenia.

może tak może nie … byłem wtedy młody i mogłem nie wiedzieć :?

nie, ale zwiększyła mi się ilość klatek we wszytskich grach

GeForce 6600 GT Gigabyte GV-N66T128D 128 MB TV-out / DVI BOX (128-bit)

Ma bardzo dobre parametry, jeżeli Ci odpowiada to bierz, na większości gier pograsz z max’ymalnymi, bądź średnimi detalami :wink:

zegarami dorównuje GT :wink: bo f-cje mają te same

No i co z tego, że ma AGPx4 ?. Sam to dostrzegasz, że na tej płycie nie wyciągnie tyle. Ale jeżeli zaplanował sobie stopniową wymianę podzespołów to być może i wymieni płytę na taką z x8. I co wtedy z kartą x4 ?.

nic o tym autor tematu nie wspomniał :?

jakby już miał kiedyś wymieniać gruntownie kompa to lepiej kupic juz płytę główną ze złączem pci-e x16 i co wtedy powiesz ? :twisted:

bo właściwie kto teraz kupuje agp, większość ludzi kupuje już na pci-e karty :?

Ale ja tak. Poza tym nie jest “ślepakiem”. Jeśli widzi u siebie x4, to pewnie i zauważy, że proponują mu x8.

Rady typu wyrzuć więcej kasy i zmień kompa możecie sobie darować

Jeżeli nawet jest to nadinterpretacja, to nie zmienia to faktu, że przekomarzaniem się wzajemnym w niczym mu nie pomożemy. Więc lepiej z tym skończyć.

Trudno się nie zgodzić, że taki wybór (pci-e) nie jest przyszłościowy. Ceny płyt z pci-e nie są jakieś astronomiczne. Lecz jeżeli to prawda, że agp ma odejść w niepamięć, to pewnie ceny tych płyt pójdą w dół ( a może już się to dzieje). I co wtedy powiesz :twisted: . Na gruntowną wymianę trzeba mieć sporo kasy. A tej, jak pewnie wiesz, zawsze brakuje :stuck_out_tongue: .

Ja się przesiadłem z agp x4 odrazu na pci-e x16 :lol: .

Nie ma się o co kłócić dla mnie nie ma różnicy czy to jest 4x czy 8x i temat z tym związany uważam za zamknięty.

Namyśliłem się na 6600GT tylko chciałbym dostać Gigabyte’a. Z tym, że jak mój kuzyn mówił (ma sklep z kompami) to praktycznie ciężko dorwać to u jakiegokolwiek dostawcy. Widziałem w sklepach internetowych, ale tamta cena w stosunku do tego co mi kuzyn proponował (nie ma zbytnio dużych zniżek, dostaję góra 20 taniej) była o 100 zł wyższa. Znacie może jakiś dobry sklep z tym sprzętem? Najlepiej, żeby była to wersja wyłącznie z radiatorem (no, zależy od tego ile więcej ona kosztuje).