Jaka karta graficzna do ASRock P4VT8+?

Witam. Ponieważ ostatnio zepsuła mi się karta graficzna (Radeon 9200SE - pod AGP) w komputerze stacjonarnym (w sumie miała prawo po 6 latach dzielnej pracy), potrzebuję pomocy przy wyborze nowej, bo zupełnie się na tym nie znam. Wiem, że z mojego 6 letniego kompa nie wyciągnę już wiele - chociaż dzielnie się spisuje - dlatego nie zależy mi na jakiś przewrotnych bajerach. Chodzi o kartę w granicach cenowych 70 - 110zł , podpinaną pod AGP , która będzie pasowała do ASRock P4VT8+. No i rzecz jasna, będzie można w pełni wykorzystywać jej możliwości przy tej płycie głównej. Miło by było, gdyby była w stanie w miarę dobrze obsługiwać gry komputerowe, ale nie jest to dla mnie najważniejsze - komputera używam przede wszystkim do pracy w programach graficznych 2D.

Jak na razie znalazłem np coś takiego:

Gainward GeForce FX5500 256 MB DDR 128-bit HDTV DVI 250/266 AGPx8 BOX

Czy to pójdzie na tej PG?

PS: Proszę o konstruktywną i konkretną pomoc - nie komentarze w stylu:

Pozdrawiam i proszę o pomoc - john

Ja bym kupił Radeona 9700 lub Radeona 9800. Spokojnie znajdziesz w tej cenie na Allegro, czasami trafiają się nowe leżaki magazynowe. Unikaj kart marki Medion.

witam, ja mam tą samą płyte główną co Ty, i grafike radeon 9800 series ale musze ja zmienic bo płyta głowna chyba nie obsługuje tej karty, jeżeli już kupiłeś nową karte to napisz jaką i czy działa prawidłowo