Jaką karta graficzna do gier w full HD

PClol, serio?

bardzo dobra, cichutka ,chłodna i nie przesadzajmy z tym poborem prądu. 

Robi i w przyszłości ten brak pamięci (3,5GB vs 8) w 970 będzie jeszcze bardziej doskwierał. A już teraz ludzie skarżą się na spadki wydajności w momencie przekroczenia 3,5GB pamięci. I teraz wymieniają na 390tki.

Oczywiście, że widać. Skoro jest podkręcony a temperatury niższe mimo mniejszego i lżejszego chłodzenia to musieli zmniejszyć wydzielanie ciepła. Ale przecież ty i tak wiesz lepiej, bo czytasz onetowskie portale pokroju PClol.

Jacy ludzie? Chyba w komputroniku, bo tak im zasugerujesz żerując na niewiedzy większej niż własna. Nikt normalny nie zmienia 970 na 390.

 W jaki sposób? Proces produkcyjny 28 nm nie został usprawniony. Zmian w rdzeniu nie ma.

Udowodnij, że 390/x przy mniejszym chłodzeniu mniej się nagrzewa od 290/x. Czekam na wyniki pomiarów.

Tymczasem:

https://www.techpowerup.com/reviewdb/Graphics-Cards/AMD/R9-390/

 Nvidia nigdy nie wspierała DX na poziomie sprzętowym. Ten przypadek nie jest inny. Kwestia sterowników.

Nie musiałby. FuryX pobiera więcej od 980 Ti.

http://www.anandtech.com/show/9390/the-amd-radeon-r9-fury-x-review/25

 Chyba nigdy farelki nie widziałeś. W drugiej części zdania bredzisz. 

Ludzie którzy używali 970tki choćby tutaj:

Prawdziwa przede wszystkim. 

 Nie potrafisz ich poprawnie zinterpretować a to już twój problem.

Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

 

Dowody nie pasują do utrwalanej przez ciebie tezy, więc je negujesz. Oni wszyscy też kłamią i są w zmowie z Onetem.

Rzuciłem 20 linkami, gdzie masz przekrój w postaci wielu modeli R9 390. Do żadnego nie zajrzałeś.

 Ty rzuciłeś jednym, w którym pokazane są różnice na układach chłodzenia o różnej wydajności.

To się nawet do Onetu nie nadaje.

 

Oczywiście, że przeczytałem, i co więcej zrozumiałem.  Portal, w przeciwieństwie do wielu innych wykazuje się zdroworozsądkowym podejściem do tej kwestii.

 

Wniosek płynie jeden:  Rozważanie na obecnym etapie o wyższości jednego lub drugiego producenta w DX12 jest bardzo niedojrzałą postawą. Taką postawę prezentujesz.