Jaką karta graficzna do gier w full HD

Witam jaką kartę graficzną wybrać do gier w full HD ultra ustawienia gtx 970 czy może r 9 390/390x czy może jeszcze coś innego?

Pozostały config to core i7. 4790k 8 GB RAM 1600mhz i teraz jest wysadzona r9 280 OC verssion

GTX 970 zdecydowanie.

Podaj markę i model zasilacza. 

Thermaltake 530W SMART SE Modular BOX

Zasilacz w porządku.

W sprawie GTX 970 polecam Asusa:

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/11532922

A czy aby napewno 390/390x nie będzie lepsze mam Windowsa 10 a gtx970 maja jakieś problemy podobno z dx 12

W full HD lepiej wypada GTX 970. Do tego jest chłodniejszy,  pobiera mniej energii i lepiej się podkręca.

R9 390x to są przemianowane i podkręcone R9 290x. Zapasu mocy już wiele nie mają.

Problemy w DX12 to póki co spekulacje, z racji braku natywnych gier pod te biblioteki. 

Zdecydowanie R 9 390X, i nie słuchaj bzdur że niby GTX 970 jest lepszy…

A wystarczy mi zasilacz do tego?

Uzasadnienie?

Pooglądaj trochę recenzji na YouTUBIE, w 90 % opinie są za r9 390x. Poza tym kiedy wejdzie DirectX 12, wydaje mi się że przewaga Radeona będzie jeszcze bardziej wyraźna…

Co do zasilacza, to faktycznie może to najpierw sprawdzić czy ten 530W będzie wystarczajacy do Radka, bo nie jestem pewien do końca…

YouTube? Serio? :slight_smile:

http://pclab.pl/art64397.html

W najlepszym wypadku zrównuje się z nisko taktowanym referentem. Nawet dwa razy więcej VRAM niczego nie zmienia.

Dopiero w 4K zyskuje przewagę nad GTX 970, ale obie konstrukcje są i tak za słabe do tej rozdzielczości. 

Lanie wody.

 

@Herbie

Zasilacz wystarczy z zapasem.

z obiema tymi kartami ten  wspomniany przez Ciebie zasilacz sobie poradzi.

Lanie wody mówisz, to popatrz tu:  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/directx-12-vs-directx-11-vs-mantle/strona/23609.html    Okazuje się, że nawet stary R9 290x we wstępnych testach Dx12 jest lepszy niż, uwaga… GTX 980

Nawet nie przeczytałeś metodologi i celu tego testu i już krzyczysz, że masz rację. Poza tym to bechmark.pl.

  1. Testy na Windows TP.

  2. Stare sterowniki beta.

W jednym benchmarku, ale materiał na sensację już masz. Poza tym, jak wiesz (lub nie) R9 290x to jest R9 390x ze zmienionym biosem.

co masz na myśli ?

bo to samo można powiedzieć o pclab.

Co do karty też bym wybrał GTX-a 970

Poczekajmy więc na jakieś oficjalne testy na DirectX12, przypuszczam że najnowsze Radeony i tak nieźle złoją tyłek Nvidi…

Mam na myśli, że to portal przepełniony artykułami sponsorowanymi, bez oznaczeń, że takimi są.

Testerzy natomiast wykazują często braki w wiedzy i są głusi na zarzuty w komentarzach.

PC Lab ma bardzo słaby (onetowy) dział Aktualności, ale testy podzespołów są tam ciągle na dość wysokim poziomie.

Wróżbita Maciej tak powiedział?

Ja z kolei przypuszczam (z pewną dozą pewności), ze będzie tak jak zwykle, czyli AMD znowu pokpi sprawę wydajności sterowników. 

Zastanawiałem się tak nad tymi dwoma kartami i wybór nie padł na żadna z nich . Zamówiłem Saphhire R9 Furry X 4 GB HBM czekam na kuriera czy to dobra decyzja waszym zdaniem ?