Jaka karta graficzna do laptopa?

Posiadam laptopa Toshiba Satellite C660-12z który posiada zintegrowaną karte graficzną Intell® HD Graphics. Zauważyłam, że często się nagrzewa więc chciałabym zakupić nową karte. Pytanie tylko jaką i w jakiej cenie się mieści?

Niestety - laptop to nie desktop i WYMIANA karty graficznej nie wchodzi tu w rachubę. Można się pokusić o zakup zewnętrznej karty graficznej, ale ekonomicznie - brak uzasadnienia.

@Veers a niby dlaczego? Wszystko zależy czy dodatkowa karta jest wlutowywana w MOBO czy też stanowi oddzielny element siedzący w złączu. 

 

@alerion w twoim przypadku grafika raczej na bank wlutowana w płytę, pozostaje kwestia czy jest możliwość wpięcia dedykowanej karty graficznej, tyle że to nie wpłynie na jak to określasz mniejsze grzanie a wręcz przeciwnie. Jeśli laptop po gwarze można przesmarować chipy na nowo dobrą pastą bo jakość rozprowadzenia oryginalnej bywa różna, ale to zabawa dla osób z jakimś pojęciem a serwisy to w niestety sporej liczbie zwykłe hieny.

witak-pl - zamiast pytać - zapoznaj się ze specyfikacją rzeczonego laptopa… :mrgreen:

@Veers za kogoś nie będę wyszukiwał, podaję tylko wskazówki a nie rozwiązanie na tacy. Odrobina samodzielności każdemu się przyda.

witek-pl - no to żeś zaszalał. Po co piszesz o możliwościach, których ten laptop nie posiada ? Równie dobrze można napisać żeby alerion zakupiła sobie Vidocka z praktycznie dowolną grafiką PCI-E, i mieć w dooopie że nie będzie miała go gdzie podpiąć…

cytat “Niestety - laptop to nie desktop i WYMIANA karty graficznej nie wchodzi tu w rachubę.”

@Veers ale po co te wycieczki słowne. W powyższym zdaniu nigdzie nie widać że dotyczy ono TEGO KONKRETNEGO modelu a raczej że napisałeś to w znaczeniu ogólnym. I moją odpowiedź również należy czytać w zarysie ogólnym. Obok czytania ze zrozumieniem kłania się też pisanie tak aby być zrozumianym.

witek-pl : piszę w temacie gdzie użytkownik zadaje konkretne pytanie, dotyczące konkretnego modelu laptopa. Nie widziałem tu pytania “czy w laptopach daje się wymienić grafikę”. Laptop nie posiada złącza MXM, więc po co pisać o czymś, czego nie da się tu zastosować? Można wylutować chipset i zstąpić go takim samym - ale tu sens całej operacji jest jeszcze mniejszy.

Jedyne co z sensem i poniekąd zgodnie z problemem poruszanym wątku poruszyłeś - to kwestia chłodzenia: wymiana pasty i czyszczenie może pomóc. Natomiast odpowiedź na zadane przez alerion pytanie pozostaje taka, jakiej udzieliłem.