Jaka karta graficzna do mojego komputera

(dawid91211) #1

Witam. Zwracam się z prośbą o doradzenie mi w wyborze karty graficznej do moich pozostałych podzespołów tj.:
Intel Pentium G3258 czy płyta główna ASUS H81M-K.
Chciałbym wymienić kartę graficzną, ponieważ aktualna (Radeon R7 250 1GB GDDR5) już nie daje rady.
Myślałem nad MSI GeForce GTX 1050 TI 4GT OC GDDR5, lecz nie jestem pewny czy była by kompatybilna z tymi podzespołami.
Pozdrawiam.

(karnistery) #2

Dobry wybór, nie ma czegoś takiego jak niekompatybilna karta graficzna, jedynie zasilacz może być za słaby ew. brak złączy pcie, jaki masz model zasilacza?

(dawid91211) #3

Zasilacz Chieftec 500W GPA=500S8 OEM. Chodziło mi o to, czy procesor by nie ograniczał karty.
Głównie zależy mi na fps w grach typu CS:GO czy Wiesiek 3.

(dzemik) #4

1050Ti wydaje mi się przestrzałem dla tego procka, jednak jeśli zamierzasz w przyszłości wymienić również CPU, to tak jak kolega wyżej napisał, dobry wybór. Zasilacz spokojnie da radę z tą kartą, framerate zapewne skoczy, jednak procesor zapewne będzie bottleneckiem (szczególnie w Wiedźminie 3, z tego co kojarzę 4 rdzenie (albo wątki?) to takie minimum dla tej gry).

(dawid91211) #5

Co do wymiany CPU to najwcześniej niż za parę miesięcy, ponieważ budżet mam ograniczony, a zależy mi głównie na fps w CS:GO, gdyż obecnie fps nie powalają, czasami skaczą niemiłosiernie i się zastanawiam co zmienić by polepszyć wydajność - kartę czy CPU.

(kokoxD) #6

Cs:go jest głownie oparte na procesorze. Więc całkiem prawdopodobne ,że wymiana karty nic nie da.