Jaka karta graficzna do mojego sprzętu?

Oto mój sprzęt:

PROCESOR:QuadCore AMD Phenom X4 9550, 2200 MHz (11 x 200)

PŁYTA GŁÓWNA:Gigabyte GA-M52L-S3 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, LAN)

KARTA GRAFICZNA:ATI Radeon HD EAH 3450 Series 512 MB(64 bit) <–STRASZNA LIPA?

RAM:2GB DDR2-667 (333 MHz)

Zasilacz:Nie wiem jaka firma ale ma 400W

Chce wymienić kartę graficzną żeby gry śmigały lepiej bo przy tej grafice to gta4 na 800x600 mi ledwo idzie i na zerowych detalach :frowning:

Więc proszę o doradzenie jaką kartę graficzną kupić do 350zł? Żeby była jak najlepsza do gier.

Może coś z GF 9800Gt.

Radeon HD4850 będzie wydajniejszy.

Do tej ceny to ta będzie chyba najlepsza: http://www.komputronik.pl/index.php/pro … er_IV.html

Sam ją posiadam i jest naprawde wydajna. Gram w rozdzielczości 1680*1050 i bardzo dobrze sobie radzi. Do tego jest cicha i nie grzeje się. U mnie w idle kolo 40*C.

To lepiej się dowiedź jakiej firmy masz zasilacz.

A grafę taką jak napisał "nico19’

Wszystko by było tylko, że możliwe że kolega ma jakiś kiepski zasilacz i przy tak mocnej grafice mógłby nie dawać rady, do tego procesor mógłby ją ograniczać, a w szczególności w tak wymagającej grze jak GTA IV, która nie pogardzi 4-rdzeniowym CPU.

T0M3QQ, na twoim miejscu wziąłbym Radeona 4770, który pobiera mniej prądu niż podany Radeon 4850, a wydajność byłaby i tak wystarczająca do nowych gier. Tylko nie kupuj w tak drogim sklepie jak komputronik bo możesz przepłacić, aha i podaj marke zasilacza.

Jeżeli chcesz grać i miec ładne tekstury to tylko NVidia GrForce najlepiej 9800GT

Haha, bardzo zabawne, ciekawe czemu tak sądzisz ? Bo taką posiadasz ? Na takie podejście brak mi słów.

Podaj markę zasilacza.

Dodane 30.12.2009 (Śr) 22:24

Haha, bardzo zabawne, ciekawe czemu tak sądzisz ? Bo taką posiadasz ? Na takie podejście brak mi słów.

Podaj markę zasilacza.

dużo osób radziło mi kupić radeon 4730 podobno jest bardzo wydajny.Proszę o komenty do tej karty

i co myślicie żeby kupić tą kartę do mojego zestawu?:

http://www.allegro.pl/item866681065_gts_250_geforce_palit_512mb_egreen_mit_cuda_0_8ns.html

TOM3QQ napisz jaki masz zasilacz będzie nam łatwiej dobrać karte.

Podaj dokladną nazwe.

Nie mogę roztworzyć obudowy bo mam plomby i jeszcze 5 miesięcy gwarancji.

Ale zasilacz jej pewnie jakiś no name więc pewnie będę musiał go wymienić .

Proszę o opinie tych karty w moim poście nad kolegą " nico19"

Bierz HD 4770 jak nie wiesz jaki zasilacz. HD 4730 dosyć słaby jest.

I tak będziesz musiał otworzyć kompa, żeby zmienić grafę.

Z tego co słyszałem to możesz otworzyć kompa nie tracąc gwarancji ale mogę się mylić.

Wątpię :confused:

a co myślicie o tym gts 250?

Najwydajniejsza będzie HD4850 choć i tak karta nie jest wysokich lotów.

HD 4770 najmniej prądu weźmie, a po ewentualnym podkręceniu może być wydajniejsza od wszystkich powyżej wymienionych.

Procesor będzie ograniczał tę kartę, ale i tak warto.

czemu ma ją ograniczać ? przecież to wkońcu nie jakiś tam szrot 1rdzeniowy tylko 4x2.2ghz czyli razem 8.8GHZ.

Gigahercy się nie sumuje, w tym przypadku 2x2 nie jest 4.

Czyli uważacie że też procek mam lipny???

a dlaczego prawie nikt nie poleca geaforca przecież to też bardzo dobre karty nawet lepsze od ati

Proszę udokumentuj jakoś przewagę nvidi nad ati bo ja nie widzę żadnej po za wyższą ceną :)?

Podobne bardziej wytrzymalsze są