Jaka karta graficzna do notebooka Acer Aspire 3682WXMi?

(Koles84) #1

Padła mi karta graficzna w notebooku Acer Aspire 3682WXMi (zintegrowana Mobile Intel 940 GML ) bo po ekranie firmowym na początku obraz robi sie czarny.Na 99% jest to grafa bo bo juz wcześniej obraz zrobił mi sie ciemniejszy i tak samo wygląda po podlączeniu do TV,poza tym nie moglem odpalić instalki wina xp i 98 z płyty CD. Dlatego proszę o pomoc jaka kartę do niego włożyć i jak zrobic zeby obraz był z niej wyświetlany a nie z zintegrowanej bo nie widzialem takiej opcji w biosie (w ogóle ten bios jest strasznie okrojony).

(JNJN) #2

A lap to w ogóle ma możliwość dołożenia osobnej karty grafiki ? - sprawdź w specyfikacji lapa.

(M Sienio1) #3

Z pewnością takiej możliwości w "tym" Acerze nie ma. Możliwość wymiany "podzespołów bazowych" (tj. procesora, karty graficznej, a nie tylko RAMu, "twardziela" czy DVD) dostępna jest jedynie w laptopach z "najwyższej półki" (DELL, Alienware, od 10tys. i w górę). A do takich lapków, sprzęt Krzysiek22 raczej nie należy.

Chyba nie pozostaje Ci nic innego, jak wysłanie laptopa do serwisu Acera w Czechach.

(Koles84) #4

Myślałem że w każdym laptopie można wymienić kartę graficzną jak w desktopie i że różnicą jest cena tych podzespołów.A jakimś innym serwisie mi nie naprawią tej karty ,tylko konieczna jest wysyłka do Czech ?

(M Sienio1) #5

Niestety, nie. Zazwyczaj karta graficzna jak i procesor są przylutowane do płyty głównej, przez co ich osobna wymiana jest niemożliwa.

Jeżeli Twój laptop jest na gwarancji i chciałbyś ją zachować, myślę, że nie masz innego wyjścia jak oddać go do serwisu Acera w Czechach.

Natomiast jeżeli gwarancja się skończyła to chyba każdy serwis podejmie się próby naprawienia usterki. Poszukaj w internecie jakiegoś serwisu niedaleko Twojego miejsca zamieszkania... serwisowanie laptopów, wyniki wyszukiwania z google