Jaka karta graficzna do Phenom II X4 955

Mój sprzęt to AMD Phenom II X4 955 BE 3200/+3900 OC, GA-970A-DS3 F7a, 4x4GB 1333MHz, OCZ 700W, chłodzenie AAB COOLING SUPER SILENT P6 PWM, ASUS GTX 560 Ti 1GB, dysk 1,5T Samsung SATA II 5400. Moje pytanie to, żeby zwiększyć wydajność w grach jaką mógłbym włożyć maksymalnie kartę graficzną żeby obecny procesor jej nie ograniczał (kręci się bez problemu do 3900Mhz, jest stabilny). Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej na GTX 660Ti lub GTX 760. Zastanawiam się też nad wymianą procesora na FX 6300 lub FX 6350 (to max co moja płyta może obsłużyć). Jeżeli będzie to miało sens to mogę wymienić procesor i kartę graficzną lub samą grafikę. Czy przy moim obecnym zestawie mogę jakoś znacząco zwiększyć wydajność w grach czy szkoda pieniędzy i zostawić to co jest.

Będę wdzięczny za Wasze wszelkie sugestie, porady. Z góry dziękuję.

Ile masz kasy zacznijmy ale czy ja wiem chodzi Ci aby gry były przyszłościowo czy na jakiś czas …?

Kasę mogę wydać na procka 500zł (ale nie wiem czy znacząco  mi wzrośnie wydajność np. przy FX6350 - to max dla mojej pł.gł.) , grafikę do 800zł (mogę też więcej) o ile będzie to miało sens w wydajności przy tym procku.

Sprzęt do gier obecnych i przyszłościowo. Np teraz  w Far Cry 4 mam na High średnio 30klatek, po podkręceniu procka do 3900, klatek nie przybyło, po podkręceniu dodatkowo grafiki przybyło 2-3 klatki :slight_smile: (mierzyłem frapsem)

Całą budę chcę zmienić najlepiej za 2 może 3 lata, nie wcześniej.