Jaka Karta graficzna do płyty Asrock 775dual-880pro

(Dodo551) #1

Siema!

Jaką kartę Graficzną mogę kupić do tej płyty aby to działo miałem kiedyś nvidia Ge force 7600 ale ją spaliłem a teraz mam 8400Gs i jest dużo gorsza od tamtej. Również też miałem w między czasie Ati Radeon 4650HD lecz po krótkim czasie gry wyskakiwał komunikat że ,,Akcelerator przestał odpowiadać i skontaktuj się z producentem" czy coś takiego teraz nie pamiętam. Moje specyfikacje to

Płyta główna ASROCK 775DUAL-880Pro.

Zasilacz: BTX 450W

Ram:1.5bGB

Dysk Twardy:240GB WDC2500JB-00REA0

Procesor Intel® Pentium® D 2X 3 GHZ

Budżet jeszcze nie wiem chciałem tylko się dowiedzieć ile by to kosztowało i jaka karta by pasowała do tej płyty czy lepiej odłożyć sobie i kupić cały nowy komputer.

Chciałbym grać w takie gry:

Assassin's Creed wszystkie części

Wiedźmin 2 (chociaż na średnich-wysokich)

Battlefield 3 (chociaż na średnich)

Alan Wake

(Ciuci) #2

Każda karta na złącze PCI-E będzie pasować do Twojej płyty głównej.Przed kupnem karty pasuje zmienić zasilacz,dokupić pamięci RAM ,bo do nowszych gier to trochę mało.

(Dodo551) #3

@Ciuci

Dzięki ponieważ słyszałem że płyta główna nie których kart może nie udźwignąć,(niby może się spalić) i nie wiem czy to prawda. A jaki zasilacz byś mi polecał oczywiście w rozsądnej cenie.A tak przy okazji co sądzicie o procesorach AMD bo widzę procesor 8X 3.1 mogą być dobre czy lepszy intela 4X 3.1?

(T Luk) #4

Po pierwsze to nie obędzie się bez wymiany zasilacza a po drugie nie licz na cuda jeśli chodzi o wydajność. Masz procesor sprzed kilku generacji a realnie do tych gier potrzebny jest w miarę nowy procesor czterordzeniowy.

(Dodo551) #5

O wymianie zasilacza to wiem. Ponowię pytanie A tak przy okazji co sądzicie o procesorach AMD bo widzę procesor 8X 3.1 mogą być dobre czy lepszy intela 4X 3.4?

(Ciuci) #6

To zależy który konkretnie model procesora porównujesz.Określ jakiś budżet na modernizację, wtedy będzie można coś powiedzieć :slight_smile:

(Dodo551) #7

Porównuje procesor : AMD FX 8120 ( 8 x 3,1 GHz 16MB CACHE) i Core i7 2600 ( 4 x 3,4GHz 8MB CACHE). Budżetu nie podaje bo sam jeszcze nie wiem ile bym chciał na to przeznaczyć

(Ciuci) #8

Generalnie ta seria procesorów AMD nie jest udana.Więc Intel będzie lepszym wyborem :slight_smile:

(Dodo551) #9

I o taką odpowiedz mi chodziło. Dzięki wielkie.