Jaka Karta graficzna do płyty Asrock 775dual-880pro

Siema!

Jaką kartę Graficzną mogę kupić do tej płyty aby to działo miałem kiedyś nvidia Ge force 7600 ale ją spaliłem a teraz mam 8400Gs i jest dużo gorsza od tamtej. Również też miałem w między czasie Ati Radeon 4650HD lecz po krótkim czasie gry wyskakiwał komunikat że ,Akcelerator przestał odpowiadać i skontaktuj się z producentem" czy coś takiego teraz nie pamiętam. Moje specyfikacje to

Płyta główna ASROCK 775DUAL-880Pro.

Zasilacz: BTX 450W

Ram:1.5bGB

Dysk Twardy:240GB WDC2500JB-00REA0

Procesor Intel® Pentium® D 2X 3 GHZ

Budżet jeszcze nie wiem chciałem tylko się dowiedzieć ile by to kosztowało i jaka karta by pasowała do tej płyty czy lepiej odłożyć sobie i kupić cały nowy komputer.

Chciałbym grać w takie gry:

Assassin’s Creed wszystkie części

Wiedźmin 2 (chociaż na średnich-wysokich)

Battlefield 3 (chociaż na średnich)

Alan Wake

Każda karta na złącze PCI-E będzie pasować do Twojej płyty głównej.Przed kupnem karty pasuje zmienić zasilacz,dokupić pamięci RAM ,bo do nowszych gier to trochę mało.

@Ciuci

Dzięki ponieważ słyszałem że płyta główna nie których kart może nie udźwignąć,(niby może się spalić) i nie wiem czy to prawda. A jaki zasilacz byś mi polecał oczywiście w rozsądnej cenie.A tak przy okazji co sądzicie o procesorach AMD bo widzę procesor 8X 3.1 mogą być dobre czy lepszy intela 4X 3.1?

Po pierwsze to nie obędzie się bez wymiany zasilacza a po drugie nie licz na cuda jeśli chodzi o wydajność. Masz procesor sprzed kilku generacji a realnie do tych gier potrzebny jest w miarę nowy procesor czterordzeniowy.

O wymianie zasilacza to wiem. Ponowię pytanie A tak przy okazji co sądzicie o procesorach AMD bo widzę procesor 8X 3.1 mogą być dobre czy lepszy intela 4X 3.4?

To zależy który konkretnie model procesora porównujesz.Określ jakiś budżet na modernizację, wtedy będzie można coś powiedzieć :slight_smile:

Porównuje procesor : AMD FX 8120 ( 8 x 3,1 GHz 16MB CACHE) i Core i7 2600 ( 4 x 3,4GHz 8MB CACHE). Budżetu nie podaje bo sam jeszcze nie wiem ile bym chciał na to przeznaczyć

Generalnie ta seria procesorów AMD nie jest udana.Więc Intel będzie lepszym wyborem :slight_smile:

I o taką odpowiedz mi chodziło. Dzięki wielkie.