Jaka karta graficzna do podanego zestawu

Płyta główna: Gigabyte GA-H270-HD3,
Procesor: Intel i5 7600K,
RAM: 32 GB
Zasilacz Silentium PC Vero L2 600W
Gigabyte zaleca kartę GTX GeForce 1050 lub wyższą.
Czy do starszych gier była by dobra GTX GeForce 1050 TI 4 GB (używana) w granicach 300-500 zł. Co byście polecili?

Hej
Szukaj karty graficznej Ge Force 1660 Super 6GB.ta będzie odpowiednia.Chyba że za drogo.

Optymalnym wyborem pod tego procka będzie GTX 1070. Model starszy od GTX 1660 ale ma jednak te 8GB VRAM, w GTX 1660 bym się nie pakował właśnie z uwagi na jedynie 6GB pamięci VRAM.

Sprawdź sobie proszę GTX 1660 SUPER, zaufaj mi jest wydajniejsza od „1070” :slight_smile:

Ciekawa karta i można by ją kupić za 500-600 zł. Zastanowię się nad nią.

To porównywalne karty ale na pewno nie jest wydajniejsza w stopniu, jaki można wywnioskować z twojej wypowiedzi. Wrzucę dwa pierwsze z góry porównania (dodane 3 lata i 3 miesiące temu na YT) aby nie być gołosłownym:

No i wybór padł na GTX 1070. Wczoraj kupiona. Dzięki za sugestie i podpowiedzi.

Jaki model wybrałeś?

Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 GAMING 8GB

Jeden z lepszych modeli według mnie, sam miałem takie dwie. Jedna przeze mnie używana została całkiem niedawno wymieniona na RTX 3060 12GB, drugą fabrycznie nową i nieużywaną jeszcze mam i zastanawiam się czy ją sprzedawać już teraz oraz za ile - czy trzymać i może kiedyś będzie warta więcej :laughing: Ile za swoją używaną zapłaciłeś? Jeżeli oczywiście mogę zapytać.

Była za 480, poszła za 450.