Jaka karta graficzna do podanej konfiguracji?

Witam, zastanawiam się jaką kartę graficzną kupić do mojego komputera. Zastanawiałem się nad 9800gtx, gt240 a gtx260.

Procesor Intel core 2 duo E6600

2,5 GB Ram ddr2

Zasilacz be cool 520W - właśnie tu jest problem, bo wiem, że jest tragiczny i nie wiem czy da radę ww. kartom. 

Płyta głowna asus p5vd2-mx

Zasilacz jest tragiczny i należy go wymienić niezwłocznie.

Powyższe karty sobie odpuść. Najlepszą opcją będzie zakup GTX 460 1 GB, lub nieco taniej GTS 450.

A nie podoła on tej karcie?

Może strzelić, ale nie musi. Z badziewnymi zasilaczami nigdy nie wiesz.

Nie za bardzo uśmiecha mi się wymiana zasilacza z powodu braku kasy… 

Miałem kiedyś kartę 8800 GTS 320 mb i działała na nim bez problemu. W minimalnych wymaganiach potrzebowała mocy co najmniej 400W.

 

Poszperałem trochę w internecie o tym zasilaczu i dowiedziałem się, że na lini +12V zasilacz tak na prawdę osiąga obciążenie 20A, czyli około 240W… Niemniej jednak pozwala na użytkowanie karty AMD Radeon HD 5770. Co sądzisz o niej?

Sądzę, że powinieneś poczytać jakie konsekwencje wiążą się używaniem zasilacza z czarnej listy. Moc to najmniejszy problem.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Wydajniejszy jest GTS 450. Szczególnie w parze z dwurdzeniowym Core 2 Duo. 

Czytałem już kiedyś ten temat. 

Zastanawiam się jeszcze o co chodzi z tym złączem dodatkowym 6 pin? Czy ten zasilacz to posiada? (Mimo wszystko chcę spróbować bez wymiany).

To jest dodatkowe złącze zasilania karty graficznej PCI-E 6 pin.

Ten badziewiak powinien mieć jedno takie złącze.

Jeśli mimo wszystko żałujesz choćby 40 zł na używany zasilacz, to robisz to na własne ryzyko.