Jaka karta graficzna do takiego zestawu?

(Kurajmo22) #1

Jak w temacie. Bo ktoś z rodziny kupił komputer Della z zasilaczem 500w i pyta się mnie o opinię.

Nowy ten komputer nie jest . Ale ma służyc do CS GO itp.

Konfiguracja:

Procesor:    Intel  Pentium D  ;HT 3,2GHz ( 3200 MHz ) s.775 800MHz 2 x 2048KB ( 4MB ) Intel 64-bit technology 

Chipset:    Intel 955X Express , System clock 800 lub 1066 MHz data rate, RAID Support RAID 1 (Mirroring)

Pamięć DDR II SDRAM 4GB

Karta PCI-EXPRESS:  dodatkowy wolny slot  PCI EXPRESS x1  bidirectional speed - 500 MB/s np.: pod kartę telewizyjną

Karta graficzna-video:  zintegrowana - Intel 965 Graphics Media Accelerator ( GMA965 ) 224MB pamięci wewnętrznej + gniazdo PCI-EXPRESS x16 slot bidirectional speed - 8 GB/s

Obecnie jest tam Grafika Nvidia Quadro 1400FX 128MB

Ja doradzam jakąś kartę 256mb Geforce tylko nie wiem jaką. Bo bardzo dawno żadnego pc nie składałem i wypadłem z rynku itp.

I to tyle póki co. Więcej danych podam jak zrobię zdjęcia tego.

Ktoś coś?

(Odyniec_Stary) #2

Pentium D to bardzo słaby procesor, a CS: GO to gra wykorzystująca głównie CPU.

Według mnie inwestycja w ten zestaw nie ma sensu.

(Longhorn2009) #3

Zamiast inwestować w GPU lepiej wyjdzie zmieniając komputer. Za 600zł można kupić już i3 2gen, 4 GB RAM ddr3 i GPU na którym już w coś sensownego zagra. http://allegro.pl/komputer-do-gier-gratisy-i6015583608.html

W stare biurowce z pentiumem szkoda inwestować. To przestarzałe, 10 letnie zestawy. Chyba że właściciel uparłby się to możesz mu polecić radka r7 250, który nie wymaga zewnętrznego zasilania.