Jaka karta graficzna do tej płyty?

Znajomy chce przedłużyć pracę komputera i spytał się mnie co wymienić w jednostce. Ogólnie komputer jest dosyć stary (Pentium4), tak więc w zasadzie wszystko jest do wymiany. Jednak pomyślałem, że można by podmienić grafikę na inną co trochę wydłuży pracę (gry - nie najnowsze wcale).

Komputera nie widziałem, ale mam specyfikację, mianowicie:

płyta główna: MSI PM8M2-V z gniazdem 775

najprawdopodobniej ta płyta:

http://pl.msi.com/product/mb/PM8M2-V.html#/?div=Detail

grafika: Galaxy GeForce FX5500 128MB - 128bit

Pytanie: jaką polecacie kartę graficzną w cenie do ok 250zł? Radeon czy GeForce - nie ma znaczenia.

pentium 4 3.8ghz mozna wsadzić maksymalnie, w kwestii grafiki myślę że najlepiej by bylo geforce 7600gs 512mb 128bit

do tego wszystkiego oczywiście zasilacz trzeba

karta na AGP kopa nie ma, fajerwerków nie będzie tylko strata kasy, więc warto zbierać kasę na nowe(używane części) płytę, proca,ram zasilacz i prawdopodobnie dysk. za 120zł można kupić płytę + E2160 do tego karta HD 4850 na ddr5 nowa 260zł, i zasilacz około 120zł + ram około 30-50zł i komp do całkiem niezłych gierek jest - nie na full detale ale gry będą działać.

Ja nie będę grzebać w tym komputerze tylko znajomy. Zakup części powyżej jednej przerośnie go, dlatego właśnie szukam rozwiązania najprostszego.

klopers33 , 512MB to posiadają na PCI-E a ja potrzebuję AGP, ewentualnie 256MB wchodzi w grę.