Jaka karta graficzna do tej płyty?

(dark__jedi) #1

Znajomy chce przedłużyć pracę komputera i spytał się mnie co wymienić w jednostce. Ogólnie komputer jest dosyć stary (Pentium4), tak więc w zasadzie wszystko jest do wymiany. Jednak pomyślałem, że można by podmienić grafikę na inną co trochę wydłuży pracę (gry - nie najnowsze wcale).

Komputera nie widziałem, ale mam specyfikację, mianowicie:

płyta główna: MSI PM8M2-V z gniazdem 775

najprawdopodobniej ta płyta:

http://pl.msi.com/product/mb/PM8M2-V.html#/?div=Detail

grafika: Galaxy GeForce FX5500 128MB - 128bit

Pytanie: jaką polecacie kartę graficzną w cenie do ok 250zł? Radeon czy GeForce - nie ma znaczenia.

(Villy) #2

pentium 4 3.8ghz mozna wsadzić maksymalnie, w kwestii grafiki myślę że najlepiej by bylo geforce 7600gs 512mb 128bit

do tego wszystkiego oczywiście zasilacz trzeba

(Chojinka) #3

karta na AGP kopa nie ma, fajerwerków nie będzie tylko strata kasy, więc warto zbierać kasę na nowe(używane części) płytę, proca,ram zasilacz i prawdopodobnie dysk. za 120zł można kupić płytę + E2160 do tego karta HD 4850 na ddr5 nowa 260zł, i zasilacz około 120zł + ram około 30-50zł i komp do całkiem niezłych gierek jest - nie na full detale ale gry będą działać.

(dark__jedi) #4

Ja nie będę grzebać w tym komputerze tylko znajomy. Zakup części powyżej jednej przerośnie go, dlatego właśnie szukam rozwiązania najprostszego.

klopers33 , 512MB to posiadają na PCI-E a ja potrzebuję AGP, ewentualnie 256MB wchodzi w grę.