Jaka karta graficzna pomocy


(Alien Mu) #1

Witam, jestem słaby w tych klockach a chciałbym kupić nową kartę graficzną, ponieważ kupiłem nowy komputer ale niestety jest karta graficzna zintegrowana i szukam pomocy tutaj. Ściągłem program CPU-Z i tam mi pisze że płytę główną mam asustek computer inc model: p5g41t-m lx2/gb . Czy ktoś wie jaką kartę graficzną mógłbym dokupić żeby fajnie się na niej grało? mam do dyspozycji 300 zł. dodam że zasilacz mam akyga model AKB1-400E o mocy 430W i wyczytałem na tej płycie PCIE 16( to jest chyba wejście na kartę ale nie jestem pewny)


(Pawel33303) #2

Zasilacz z czarnej listy do wymiany, sama płyta już dosyć stara. Napisz jeszcze jaki masz procesor.


(Alien Mu) #3

procesor Intel Pentium 4 CPU 3 GHz


(sadaj72) #4

A po co ci nowa karta, przecież na pentium 4 i tak nie pograsz w nic nowego, a do przeglądania internetu, ofisa itd. integra wystarczy?

Mocnej karty nie opłaca się pakować do tego zestawu, chyba że zamierzasz dokupić przynajmniej dwurdzeniowy cpu.


(Alien Mu) #5

mam 300 zl budżetu to chyba nic z tego a na tej zintegrowanej to kompletnie w nic nie pogram …a myślę że z 3 ghz prockiem i 4 gb ram w coś zawsze, tylko tą kartę muszę dokupić i może zasilacz z biegiem czasu, ale niestety nie mam pojęcia jaką kartę graficzną mogę tu włożyć bo znajomy kupił kiedyś taką co jej nei mógł włożyć i też się tego boję.


(ADR1991) #6

Do takiego procesora i zasilacza GF 8600 GT będzie dobrym wyborem.

Lektura ku przestrodze dla Ciebie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html


(Alien Mu) #7

Dzięki wielkie, już czytałem tą lekturę :stuck_out_tongue: ale puki co miesiąc muszę wytrzymać. Jeszcze raz dzięki :slight_smile: