Jaka karta graficzna? (słaby zasilacz)

Witam.

Posiadam Windows XP 32bit

Zasilacz Chieftec 420W 420-302_tabliczka.gif

Pamięć RAM 1,5gb ddr2

Płyta główna ASUS P5VD2-MX

Chcę kupić kartę graficzną, żeby działała w moim komputerze, przy tym zasilaczu i dawała radę sobie z chociażby FIFĄ 11 i taką resztą mojego kompa…

Aktualnie posiadam ATI Radeon X1650 Pro 512mb DDR2 - zupełnie nie daje sobie rady…

Miałem do swojej dyspozycji karty 8800gt i 9600gt (gainward) i ledwo co zadziałały przy moim zasilaczu a FIFIE i tak nie dały rady…

Więc musi to być dobra karta, nie droga (używana) która nie potrzebuje mega silnego zasilacza (tylko takiego Chiefteca 420V jakiego mam)

8800GT ledwo poszła i nie dała rady Fifie?

  1. Co to znaczy, że ledwo poszła?

  2. Jaki masz procesor?

8800 w ogóle nie chciała ruszać na tym zasilaczu, jedynie co to 9600

zapomniałem - mój procek Celeron D 775Socket - 2,8 Ghz

Winny tu jest twój procesor Celeron D to nie jest zbyt dobry procek, a na 9600 na średnich detalach fifa powinna śmigać. Jeśli już chcesz dobrą i mało pobierająca prąd grafikę to lepiej jakiegoś radeona.

Jakiego tego Radka?? Wiem, że cienki procek, ale czy moja płyta główna da radę z lepszym prockiem???

A przez co?? Na TYM forum mówili, że to na pewno zasilacz - ma za słabą linię (tylko pojedynczą 12V!)

No fakt na tej płycie to nic lepszego się nie opłaca. Jeśli chodzi o radeony to na tym zasilaczu 3850 powinna pójść i może 47xx, ewentualnie 4850, ale tu może być różnie bo to zasilacz do kompów z linią 5v przede wszystkim a nie 12v.

Gupoty. 8800GT to jest super karta. I nie chodzi tu o zasilacz tylko płyta może jej nie obsługiwać. Tylko że do tego CELERONA to sie nie nadaje ani jedna ani druga karta. Karty to przewyższają wymagania tej gry tylko taktowanie na magistrali masz za małe i tu się może dusić. Jak byś miał jakiegoś Core 2 Duo to by wszystko chodziło jak trzeba

No może płyta, a jest sens kupować do niej Core 2 Duo???

http://allegro.pl/show_user_auctions.ph … nge_view=1

^

karty znajdziecie na moich aukcjach

Ale twoja płyta nie obsłuży Core 2 Duo nawet Dual Core nie pójdą. Ile masz kasy to może uda się coś wymyślić.