Jaka karta graficzna w laptopie będzie lepsza?

Witam, ostatnio dodałam post na tym forum z zapytaniem o sprzęt przenośny do grania w gry, nakierowało mnie to na laptopa MSI Bravo 15 ryzen 5 rx6550m https://www.x-kom.pl/p/1185266-notebook-laptop-156-msi-bravo-15-ryzen-5-7535hs-16gb-512-rx6550m-144hz.html, ma on kartę graficzną AMD Radeon rx6550m, natomiast MSI ma również laptopy z kartami graficznymi od RTX, https://www.x-kom.pl/szukaj?q=MSI%20Bravo%2015 jest dosc duzo ofert z RTX4060 czy RTX3050, zwykle te laptopy niczym sie nie roznily, tylko kartą graficzną, sprawdziłam obie karty i w przypadku karty RTX3050 i AMD Radeon rx6550m wyszlo ze wydajnosc karty rx6550m jest lepsza niż tej od RTX, natomiast pamięć się różniła w rx6550m wynosila 4gb a w RTX wynosila 6gb, czytalam ze najlepiej jakby pojemność wynosiła conajmniej 12gb. Którą wybrać? Myślę że karta rx6550m byłaby lepsza, ponieważ ostatnio polecono mi karty od AMD Radeon, bo podobno te od RTX różnie działają czasami super wysokie fps, a czasami skaczą. Głównie gram w Fortnite, ostatnio w The sims 4, raz na jakis czas csgo ale to naprawde rzadko, i małe gierki ze steama, wybierajac laptopa, a teraz to bardziej kartę graficzną, głównie zależy mi na wydajności, a grafika no to taka żeby nie bylo efektu „łamania” ekranu.

O ile dobrze znalazłem w sieci to MSI Bravo 15 ma wlutowane GPU i CPU a co za tym idzie nie wymienisz karty graficznej.

Tak wiem, tylko chcę się dowiedzieć która karta graficzna jest lepsza pod wydajność do grania, a laptopa jeszcze nie mam zakupionego.

Jeśli karta nie jest zintegrowana, to ZAWSZE bierz coś od NVIDIA. Nawet, jeśli jest trochę mniej wydajna.
Po prostu AMD ma karty, które są co najmniej ze 3-4 razy bardziej awaryjne. Do tego mają o wiele gorsze oprogramowanie kart w laptopach. Tutaj wydajność to sprawa wtórna. Sytuacja zmienia się, gdy karta jest zintegrowana z CPU. Tutaj jedyne co się zdarza, to zimne luty (lenovo oczywiście), ale generalnie zintegrowane z ryzenami są mało awaryjne, osobne padają jak muchy.

No to Nvidia jak jest dedykowana ponieważ mniej psuje się a AMD no nie miałem szczęścia i jakoś psuły się częściej :sweat_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.