Jaka karta graficzna w przyszłości

Witam!

Z tego co słyszałem w okolicach wakacji ma wyjść nowa seria kart GF. Jakie wtedy karty będzie się najbardziej opłacało kupować (9800GTX 8800xx itp.) wyjeżdżam na kilka miesięcy do Angli i chciałbym się orientować co kupić…

z góry dzięki

Myślę, że 9800GT/GTX oraz 8800GTS

Ja nic o takiej serii nie słyszałem, ale niech się inni wypowiedzą.

W sierpniu wychodzi GT200 i pewnie wtedy będą opłacalne nowe karty ze średniej półki cenowej, bowiem tempo, jakie narzuciło ostatnio AMD ze swoim R700 wymusza, aby te karty były znacząco szybsze od obecnych. zresztą obczaj link: http://www.in4.pl/komentarze_Pierwszy_t … ,15923.htm

Jednordzeniowy ATI HD4870 jest szybszy od dwurdzeniowego 9800GX2 i to pomimo wczesnej wersji inżynieryjnej.

Dobija mnie to już, cały czas nowe karty… masakra… już za niedługo w ogóle zrobią geforce 1000000000GTX :P, z milion ramu ddr7

Trzeba czekać na nowe karty, podobno pierwsze radki mają wyjść już w maju/czerwcu.

Ati będzie to mieć 2 lata wcześniej :stuck_out_tongue:

ok, więc co kupować ? :smiley:

po to że będziesz ją miał 3 lata i potem ci nie wystarczy to będziesz obniżał detale… jak będą gry na low się cieły to kupisz sobie GF 12800GX4 :smiley: i tak w kółko aż się wkurzysz i kupisz sobie konsole :stuck_out_tongue: którą i tak wymienisz po 4 latach bo nie będzie wspierana albo popsuje ci się laser :wink:

Ale powiedzcie mi… czy to jest wg. was normalne? Np. teraz Nvidiia wypuściła nowe karty z serii 9xxx, które okazały sie klapą, ‘‘gx2’’ jeden, wielki grill w obudowie, 9800gtx… porównywalny z 8800gts nowymi, a 9600gt coś w stylu 8800gt? No i po jakiego w ogóle wypuszczać karty, które ani nie wnoszą nowej technologii, ani super rewolucji?? I jeszcze te ceny… kogo na to stać :frowning: .

bulletskater , nvidia wypuszcza je po to aby kasa leciała, naiwny Kowalski się nabierze

Dokładnie, kaska, kaska i jeszcze raz kaska.

Najprawdopodobniej dobrze zrobisz jeśli w tym roku radka 4870 na ddr5 sobie kupisz troche po premierze jak ceny nieco spadną…

Najlepiej kupić Radka,jak się karta przyjmie na rynku, po premierze nowych GF-ów (o ile będzie szybszy :stuck_out_tongue: ). Wtedy powinien być znośny cenowo.