Jaka karta graficzna, wiatrak do procesora oraz monitor?

Witam, chciałbym nabyć informacji jakie sprzęty opłaca sie aktualnie kupić lub jakie radzilbyście w określonym cenowo przedziale.

A więc komputer posiada parametry:

Procesor: AMD Phenom II X4 955, 3214 MHz.

Płyta główna: Gigabyte :: GA-M68MT-D3P/ GF7025+nF630a/ VGA/ COM/ AM3.

Ram: 8GB.

Zasilacz: Corsair CMPSU-430CXV2EU 430W.

Do tego sprzętu chciałem wymienić wiatrak przy procesorze, ponieważ wydaje mi sie że to on jest przyczyną hałasu (i jak mam sie upewnić czy to napewno on?) oraz czym sie kierować przy wyborze innego?

Następnie, jaka karta graficzna będzie pasować do tej płyty głównej w cenie do 250zł?

Co do monitora pytanie jaki teraz jest tani, a dobry monitor około 20-23 calowy?

Z góry dzięki za pomoc.

Najpierw podaj odczyt temperatur. Tutaj masz poradnik jak to zrobić: pomiar-temperatur-t340449.html

Aby sprawdzić czy to faktycznie ten od procesora tak hałasuje, naciśnij palcem na środek wentylatora i wstrzymaj jego obroty na chwilę.

Dzięki za pomoc przyczyną hałasu jest wiatrak od procesora.

Co do temperatur tutaj mam odczyt:

http://imgur.com/aXsSKVg

Na jaki wiatrak mógłbym wymienić i czy przy wymianie nie uszkodze procesora?

Zanim zabierzesz się za wymianę chłodzenia, polecam pierw wyczyścić z kurzu komputer i wymienić pastę termoprzewodzącą. Twój wentylator na procesorze robi ponad 4k obrotów na minutę, a to dużo. Przypuszczam, że powodem tego jest warstwa kurzu na radiatorze, która utrudnia jego schładzanie. Jeśli ją usuniesz to może poprawić się oddawanie ciepła oraz zwolnienie obrotów wentylatora.

Zależy ile możesz pieniążków na niego przeznaczyć :slight_smile: Moja propozycja to chłodzenie od SilentiumPC - Spartan HE923 i do tego pasta termoprzewodząca arctic MX-2. Sama wymiana jest prosta. Jeśli zachowasz ostrożność to nic nie uszkodzisz. Na youtube są poradniki.

Wyczyściłem z kurzu i jest lepiej, ale i tak wole zamienić go na inny, ponieważ podczas grania huczy mimo wszystko. Dzięki za rady.